Víza do Číny

Do některých zemí stále pro nás platí vízové povinnosti nebo jiné byrokratické zádrhele - tipy & triky jak na to
Liverpool10
StewardSteward

Víza do Číny

Příspěvekod Liverpool10 » ned 01. lis 2015 10:28:57

Nevím, jaké máte zkušenosti vy, ale Čína je jediný stát, kam už bych nikdy nešel žádat o vízum sám. Mně i několika mým známým se stalo, že od nich požadovali spoustu dokumentů nad rámec předepsaných a vízum jsem nakonec podával natřikrát. Mají problém vízum vyhotovit více dopředu, takže se často stává, že si pas s vízem vyzvedáváte až cestou na letiště.

Z tohoto důvodu jsem už několikrát podával žádost o vízum přes tuto agenturu a vždy vše proběhlo bez problémů: http://www.vizadociny.cz/. Zde najdete i přehledně veškeré informace, které pro podání víza do Číny budete potřebovat.

Kdybyste věděli o něčem levnějším, určitě nám dejte vědět.

Itinerář cesty
Vzhledem k tomu, že ubytování často rezervuju až na poslední chvíli a nechce se mi dělat itinerář, někdy napíšu, že celý pobyt budu jen v Pekingu a na tuto dobu si zarezervuji i ubytování, které lze následně zrušit.

Ubytování na místě potom rezervuju dle potřeby.

Bruenorx
StewardSteward

Re: Víza do Číny

Příspěvekod Bruenorx » pon 02. lis 2015 21:41:28

Před měsícem, jsem se vrátil z Číny a rozhodně mohu jen potvrdit, že s vízy byl největší problém. Dělali jsme víza pro pětičlennou skupinu, museli jsme na ambasádu na třikrát. Paní na ambasádě je super neochotná a u každého něco vyšťourá a požaduje dodatečně potvrzení/lepší rozepsání iteriáře/okopírovaný pas a povolení k pobytu od zvací osoby, nebo něco podobného. Jeden můj kamarád, co byl také nedávno v Číně o ní prohlásil "že asi dlouho neměla sex a tak si to kompenzuje na žadatelých o víza :D".
Často se Vám stane, že potřebná potvrzení nejste téměř schopni obstarat, ale to bohužel nikoho nezajímá. Pokud ještě někdy pojedu do Číny, rozhodně si víza nechám vyřídit nějakou agenturou (jak se píše v původním komentáři).
Jinak Čína je krásná země, takže se určitě nenechte odradit byrokracií! Jenom se pokuste víza řešit s předstihem a obstarejte si potřebná potvrzení předem :).

nadrazi
StewardSteward

Příspěvekod nadrazi » pát 06. lis 2015 14:10:41

Vrátil jsem se před měsícem. Víza jsem řešil tři dny před odletem na Václaváku u Wingstravel. Protože jsem zároveň u nich kupoval i letenky, poplatek za víza jsem platil pouze ve výši odvodu na ambasádu. Zařídili mi multi-půlroční vízum za těch 70EUR. Pas jsem jim dal v pondělí odpoledne, vízum jsem měl ve středu v poledne! Ty letenky mi ale vyšli na stejné peníze, jaké jsem našel ten den ráno v běžných vyhledávačích (Pelikan, SA, Kayak apod.). Nešlo sice o "libovku" za 10.000, ale mojí podmínkou bylo letět A380 přes AMS (China Southern). A tak mne ta cena (18.000,-kč + expres vízum) překvapila...

becks23
StewardSteward

Příspěvekod becks23 » sob 16. led 2016 13:27:56

Ahojte, můžete mi někdo poradit s tímto:
mám letenky Budapešť>Jakarta / Jakarta>Vídeň vždy s přestupy v Pekingu s Air China. Cestou zpět mám 15hodin čas v Pekingu, přemýšlel jsem o menší návštěvě města. Lety z Pekingu>Jakarty a poté zpět mám vždy palivový stop v Xiamenu. Na e-ticketu mám u toho psáno nutno zkontrolovat vízovou povinnost v tom Xiamenu.
Nevíte jak to všechno probíhá v tom Xiamenu a např dále v Pekingu? Jak s vízovými povinnostmi, zda je možné opustit letiště v Pekingu atd? Nemám s touto situací prozatím zkušenosti.
Předem díky za rady. :)

Liverpool10
StewardSteward

Příspěvekod Liverpool10 » úte 19. led 2016 21:49:48

V Pekingu do města můžeš i bez víza, protože potom letíš mimo Čínu / místa, odkud jsi přiletěl.
V Xiamenu je jen palivový stop, takže k tomu vízum také nepotřebuješ. ;)

becks23
StewardSteward

Příspěvekod becks23 » stř 20. led 2016 11:30:58

Díky!
A co v Pekingu? Píšete, že je možné opustit letiště a kouknout do města,ale stránkách AirChina je něco jiného:
CA155/6, CA153/4, CA953/4, CA977/8 and CA905/6 are not direct flights, so they do not qualify for the 72-hour transit visa-free stay policy.
Mám let CA978. Jak to teda ve skutečnosti je?
Díky! :)

GeorGos
Administrátor

Příspěvekod GeorGos » úte 26. led 2016 9:16:54

becks23: Jaký máš konkrétní routing celé trasy?

becks23
StewardSteward

Příspěvekod becks23 » úte 26. led 2016 9:36:38

Letím z Budapešti do Jakarty a zpět z Jakarty do Vídně – vše na jedné letence.. Cesta tam Budapeť>Peking(3hodiny čas na přestup)>palivový stop Xiamen>Jakarta… zpět Jakarta>Xiamen palivový stop>Peking(15hodin)>Vídeň.

Tohle mi po několika mailech napsali z Pelikánu:

dakujeme za Vas email. Informacie ohladom viz by Vam v prvom rade mala poskytnut v prvom rade cinska ambasada, ale vidim, ze neposkytli.

Podla nasich informacii, pokial sa zdrzujte v ramci letiska a neopustite jeho priestory, tak Vam viza nie je potrebne vybavovat.

Na stranke cinskej ambasady je uvedene nasledovne:

Výjimky z vízové povinnosti

1. Přímý tranzit do 24 hodin
Cizí státní příslušník cestující mezinárodním letem s tranzitem přes Čínu je osvobozen od povinnosti žádat o vízum za podmínek, že jeho pobyt v tranzitním prostoru na letišti v Číně nepřesáhne 24 hodin a že je držitelem platné letenky s potvrzenou rezervací místa. (odkaz: http://www.chinaembassy.cz/cze/lsyw/viza/t979703.htm )

Z toho vyplyva, ze pocas prestupov v Pekingu, aj palivovej prestavky v Xiamene je nutne ostat iba v tranzitnych priestoroch letiska, pretoze bez viz Vas do krajiny nepustia.

V pripade ak by ste mali zaujem navstivit Peking, tak je nutne si vybavit tranzitne viza priamo na ambasade Ciny v Prahe.

Toto su informacie, ktore ohladom viz do Ciny ma nasa spolocnost, dufam, ze vsetko prebehne v poriadku.

1- Čistě mě jen zajímalo zda můžu navštívit Peking bez vyřizování nějakého víza
2- Zda je třeba něco řešit s vízy pro Xiamen

GeorGos
Administrátor

Příspěvekod GeorGos » úte 26. led 2016 22:30:22

Tak už zřejmě vidím toho zakopaného psa.

Celý problém tkví v tom, že je tam ten palivový stop v Xiamenu, kde nelze požádat visa on arrival a následně spoj Xiamen => Peking je brán jako vnitrostátní. No, ověřil bych si mojí tezi na velvyslanectví a vysletlil jim to s tím stopem, ale já bych řekl, že v tomhle případě tranzitní visa on arrival vyřídit nepůjdou. :-(

becks23
StewardSteward

Příspěvekod becks23 » stř 27. led 2016 7:09:24

Já už jsem to řešil s čínskou ambasádou. Tam mi toho moc neřekli a odkazovali se na to, že by mě informace měl poskytnout poskytovatel letenek.
Tak mi prostě nezbude nic jiného než být 15hodin na letišti. co tam? :D Mám třeba na něco nárok od společnosti, nebo podobně?
Jinak je třeba vyřizovat nějaká víza, nebo papírování v Xiamenu a nebo v Pekingu? U Xiamenu na e-ticketu mám totiž napsáno > palivový stop - nutno zkontrolovat víza.

Zpět na “Víza a byrokratické záležitosti”