Víza do Číny

Do některých zemí stále pro nás platí vízové povinnosti nebo jiné byrokratické zádrhele - tipy & triky jak na to
Stefan
StewardSteward

Re: Víza do Číny

Příspěvekod Stefan » úte 12. zář 2017 11:31:06

Ahoj,

máme za sebou cestu PRG-AMS-PEK-CAN-SYD a totéž zpět. Čas v Číně vždy <24 h.
Spoléhali jsme na 24h tranzit, který je popisován na vícero stránkách. Vy nespoléhejte - nemusíte dostat potřebný boarding pass pro let z Číny ještě před letem do Číny.
Realita: v Praze nám byli schopni dát boarding pass jen pro první dva lety (tj. jen do Pekingu). Při přestupu v Amsterdamu nám byli schopni dát ještě PEK-CAN, ale už ne CAN-SYD. Při nástupu v Amsterdamu na gatu po nás chtěli vidět onen chybějící boarding pass a když jsme ho neměli, spokojili se s itinerářem z letušky.cz, kde bylo číclo ticketu, PNR a časy odletů.
Po přistání v Číně imigrační úředník byl dost nedůvěřiný a 24h permit jsme dostali opět po vysvětlení, že poslední boarding pass teprve dostaneme, ukázali jsme itinerář a slíbili, že z Číny skutečně odletíme do druhého dne. No nervy, ale dali nám ho. Na check-inu v Pekingu nám pak nahradili boarding pass PEK-CAN novými boarding passy PEK-CAN a CAN-SYD. Pak to šlo již hladce.
Cesta zpět: Při check-inu v Sydney když zjistili, že nemáme tranzitní vízum, nahradili lety CAN-PEK a PEK-AMS jediným letem CAN-AMS. V Sydney jsme dostali všechny boarding passy. Na gatu chtěli vidět boarding pass pro let ze Sydney, ale i pro návazný CAN-AMS. S návštěvou čínských měst se však rozlučte. Do Pekingu jsme neletěli a v Kantonu nás nepustili do města ani na 72h vízum, protože jsme odlétali už za necelých 5 hodin. V Amsterdamu jsme pak strávili přes 12 hodin, let přesunout na dřívější nešlo.

Shrnuto: do cíle i zpět se dostanete i bez víz, ale s vícevstupovými tranzitními vízy si můžete bez problému užít i Čínu, vyplatí se je vyřídit.

exix
StewardSteward

Příspěvekod exix » pon 18. zář 2017 9:50:13

Naprosto souhlasím. Byli jsem jedni z mala Čechů co jsem na tomhle letu potkali,a měli jsme vyřízená víza. Díky němu nás pustili vždy bez problému přes kontrolu. Co byl však šok, že jsme se na letišti v Pekingu dozvedali, že nám zrušili let do Amsterdamu(prý letecká společnost to zrušila na poslední chvíli, takže nám nedali ani vědět dopředu). Anglicky tam moc lidí neumělo a nebyl to zrovna příjemný pocit, naštěstí to dopadlo v pohodě a vystavili nám nové letenky.

Ane-ettt
StewardSteward

Příspěvekod Ane-ettt » stř 20. zář 2017 13:26:15

Ahoj všem,
máme koupené letenky Mnichov/Peking/Manila. V Pekingu máme přestup 16 hodin. Určitě se chceme kouknout do města. Doporučujete řešit 72h víza až na místě nebo máme být s nějakými vízy připraveni z čr?
Děkuji moc za vaše zkušenosti :)))

Eliška
StewardSteward

Příspěvekod Eliška » čtv 21. zář 2017 12:10:31

Zdravím,
měla bych dotaz ohledně (ne)potřeby víza do Číny, ve které budeme přestupovat na cestě na Nový Zéland. Čínská ambasáda mi neporadila, pouze odkázala na webové stránky....S imigračním na letištích nemám šanci se po telefonu domluvit. Na vizadociny.cz mi odepsali: .... Nicméně pokud nebudete opouštět tranzitní prostor (budete čekat na letišti v tranzitním prostoru na další letadlo), tak není zapotřebí víz do Číny...
Časy přestupů jsou krátké, takže zůstaneme na letištích. Mám to tedy řešit dál?
+ V pase mám razítka z Tunisu a Egypta, nebude to problém? Díky za případné rady. Eliška
Tam:
Praha ---- Xi An
12.11. 21:20 ---- 13.11. 14:50
cca 3hod
Xi An ---- Shanghai
13.11. 18:00 ---- 13.11. 20:10
cca 4hod
Shanghai ---- Auckland
14.11. 00:05 ----14.11. 17:15

Zpět:
Auckland ---- Shanghai
29.11. 21:00 ---- 30.11. 5:30
cca 3hod
Shanghai ---- Xi An
30.11. 8:30 ---- 30.11. 11:10
cca 4hod
Xi An ---- Praha
30.11. 15:10 ---- 30.11. 18:50

exix
StewardSteward

Příspěvekod exix » pát 22. zář 2017 9:46:55

Zdravím,
pokud to chceš mít bez problému udělej si 2-vstupové tranzitní vízum. Na ambasádě nám neporadili vůbec, tam jsou hrozně neochotní a nepříjemní. Vízum sice stojí 60 euro a musí tam člověk jít minimálně 2x, ale v celkové ceně celé dovolené to už není taková hrůza.

Zpět na “Víza a byrokratické záležitosti”