Stránka 1 z 1

neočekávaá změna letu

Napsal: čtv 10. lis 2016 0:38:38
od br608
Pěkný den, Vueling mi neočekávaně změnil odlet o +1 den, chci se zeptat zda se s tím dá něco dělat eventuelně jaké jsou možnosti, v emailu co přišel je že s tím můžu něco udělat do 15ti dní, ale změnu data odletu můžu udělat za 50EUR a navíc mám již zaplaceno ubytování s nevratnou cenou podle původní letenky... Objednaná a potvrzená letenka je někdy od září, změna přišla včera. Děkuji za pomoc eventuelní zkušenosti s touto situací.
Zdraví B.

Re: neočekávaá změna letu

Napsal: čtv 10. lis 2016 3:12:57
od GeorGos
Zdravím B,

hodně záleží, jestli je to 14 dní před odletem nebo více. Pokud je to méně, vztahuje se na to EU kompenzace 250 EUR (odlet předpokládám Praha/Vídeň). POkud je to déle, kompenzace není a s Vuelingem jde pouze dohodnout to, jestli to nejde zdarma přesměrovat na let s přestupem, do Vídně v rámci několika dní od původního odletu zdarma.

Mělo by to jít udělat přes jejich web nebo pak samozřejmě po telefonu.

Re: neočekávaá změna letu

Napsal: čtv 10. lis 2016 22:22:19
od Panther
Ahoj B.

Mám úplně ten samý problém, let Vídeň - PAŘÍŽ. Zpáteční letenka mě vyšla na 500 Kč, a předpokládám, že peníze nevrací, a jiný termín, než co jsem měl, nechci. Sice jsem tam psal přes ty šílený stránky, ale bůh ví, zda přijde nějaká odpověď. Přemýšlím, že to nechám propadnout, btw. neplatí se za to zpětně nějaký poplatek? nebo prostě jen propadnou letenky?

Michal

Re: neočekávaá změna letu

Napsal: pát 11. lis 2016 9:19:38
od GeorGos
Ahoj Michale,

propadnout je to škoda, určitě při nedobrovolné změně aerolinka vrátit peníze musí. Domluvil bych se s nimi na posunutí termínu a třeba i reroutingu z Prahy, ono se dá s aerolinkou domluvit na ledasčem, jen bude potřeba asi zavolat do Španělska, umí solidně anglicky, nejlevněji přes Skype.

Re: neočekávaá změna letu

Napsal: čtv 24. lis 2016 15:13:40
od br608
Ahoj Michale,
rušil jsem to přes ty jejich šílené stránky 2x vůbec nic se nedělo, tak jsem tam volal a prej do 14ti dní vrátí peníze, zatím nic nepřišlo tak uvidíme. Měj nachystané číslo letu, kartu kterou jsi platil (chtějí vědět jenom něnjakou část čísla) a částku kterou jsi platil, na všechno se budou ptát, nestačí jen číslo rezervace.
Bob

Re: neočekávaá změna letu

Napsal: stř 07. pro 2016 19:56:22
od br608
Ahojte,
tak hlásím že peníze pořád nedorazily, volal jsem na linku znova a paní mě odkázala na jejich www stránky, že mám dát požadavek přes web, údajně že je tam nějaký problém... nevím jestli je to náhoda či to schválně protahují aby se na to postižený pasažér vykašlal...
Mějte se Bob

Re: neočekávaá změna letu

Napsal: čtv 22. pro 2016 11:18:56
od br608
Tak vyřízeno, je potřeba se obrnit trpělivostí, nechodí od nich žádná odpověď či jakékoliv info že storno přijali či v jakém je to stádiu, ale po nějakém měsíci přistály peníze na účtě.
Bob