Londýn Stansted (STN)

Londýn Stansted patří mezi největší nízkonákladové letiště v Londýně. Z Prahy se na něj dostanete s Easyjetem a z Brna a Ostravy s Ryanairem.

Letiště: London Stansted (STN)

Vzdálené od centra: 69 km

Free wifi: ne

Doprava do centra:  Nejlevněji se dostanete do Londýna pomocí Easybusu, který v akci dlouho dopředu pořídíte již za 2 libry v jednom směru, jezdí každých 20 minut, v centru jste za 75 minut, jezdí na stanici Baker street.

Kromě Easybusu jezdí do centra i Terravision, který je v některých hodinách levnější. Autobus odjíždí každých 30 minut, v centru na stanici Victoria nebo Stratford jste za 75 minut a lístek stojí 6 liber.

Nejrychlejší možností je využití vlaku Stansted Express, který vychází na 12 liber, pokud pocestujete dva, nebo 8 liber v případě 4 osob cestujících spolu. Vlak odjíždí každých 15 minut, do Liverpool street se dostanete za 47 minut.

Prověřený* levný hotel v centru: London Eye Hostel (wifi zdarma, snídaně, v centru)

Další levné hotely: Hotely v Londýně

Levné hostely: Hostely v Londýně

Půjčení auta na letišti: Ano – levná autopůjčovna (pozor, řídí se vlevo)

* “prověřený“ znamená, že jsme ho jeden z nás osobně vyzkoušeli a s hotelem/hostelem jsme byli spokojeni.

2 komentáře

 
  1. Jana

    Dobrý den, mám velice pozitivní zkušenost s českou firmou Rad’s transfers fungující jako taxi služba. Řidič nás čekal v předem dohodnutý čas na letišti, cesta byla oproti veřejné dopravě rychlejší a pohodlnější. Ceny přepravy jsou také příznivé, mohu jen doporučit.