Londýn Luton (LTN)

Po Londýně Stanstedu je Londýn Luton dalším nízkonákladovým letištěm, kam se můžete dostat z Prahy a z Brna díky maďarskému Wizzairu.

Název letiště: Londýn Luton (LTN)

Vzdálenost od centra: 57 km

Free Wifi: Ne

Doprava do centra: Do centra Londýna se můžete vydat Easybusem, u něhož jednosměrnou jízdenku pořídíte již za 2 libry (za tuto cenu to pořídíte ovšem pouze ve značném předstihu). Alternativně můžete využít autobus Terravision, který jezdí na stanici Victoria. Jízdenka stojí 15 liber a doba jízdy je 65 minut.

Nejrychlejším dopravním prostředkem do centra je vlak Luton Flyer, který odjíždí od 2 km vzdálené železniční stanice Luton Airport Parkway Station každých 30 minut. Na tuto stanici jezdí zdarma z letiště kyvadlová doprava. Jízdenka stojí 9,90 liber. Na nádraží St Pancras dojedete za 27 minut.

Prověřený* levný hotel v centru: London Eye Hostel

Levný hotel u letiště: Ibis Luton

Další levné hotely: Hotely v Londýně

Levné hostely: Hostely v Londýně

Půjčení auta na letišti: Ano – levná autopůjčovna (pozor, řídí se vlevo)

* “prověřený“ znamená, že jsme ho jeden z nás osobně vyzkoušeli a s hotelem/hostelem jsme byli spokojeni.


 

2 komentáře

 
 1. Verča Drbohlavová

  Ahoj, máte zkušenost s Easybus? Jak to funguje, když máte koupený lístek na danou hodinu, ale váš let má zpoždění a ten spoj nestihnete? Je možné jet tím dalším.

  díky za odpověď

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Verča Drbohlavová

   Ahoj Verčo, pokud nestihneš na konkrétní bus, můžeš využít další, ve kterém bude volné místo. Garantovanou sedačku máš v tom koupeném na konkrétní hodinu.

   Není to tedy problém.

   Jirka