Norimberk – (NUE)

Z norimberského letiště létá levně Ryanair a rovněž lze odsud letět levné charterové lety s Tuifly.

Letiště: Nürnberg (NUE)

Vzdálené od centra:  7 km

Free wifi: Ano, prvních 15 minut

Doprava do centra: Z letiště se dostanete jednoduše linkou metra U2 za 12 minut, lístek je okamžitě platný po vytištění z automatu, jízdenka stojí 2,50 €, více info o dalších jízdenkách zde.

Ověřené parkování zdarma: Na tomto místě (+49° 29′ 9.60″, +11° 6′ 15.50″) lze parkovat zdarma bez omezení, metro U2 je vzdálené 20 m, stačí si koupit levnější jízdenku za 1,70 €, jedna stanice na letiště.

Placené parkování: Pokud se o své auto bojíte, můžete zaparkovat na jednom z placených parkovišť.

Jak se dostat na letiště: Na letiště můžete jet vlastním autem a nechat ho na výše doporučených parkovištích (doba jízdy přibližně 3 hodiny). Pokud autem nepojedete, můžete jet autobusem Eurolines od 1260 Kč za zpáteční cestu, nebo využít DB za 58 € a poté metrem U2 (info viz výše).

Ubytování: A1 Hostel Nürnberg (kousek od metra)

Další levné hotely: Levné hotely, Levné hostely

 

Půjčení auta na letišti: Ano – levná autopůjčovna

 

9 komentářů

 
 1. Pavla

  Dobrý den. 10.9.2018 odlétáme z Norimberku na Maltu. Lze přijet na letiště do Norimberku autem a tam ho nechat??
  Kolik se platí za týden stání??
  Je lepší koupit parkování předem nebo stačí na místě??
  Díky Pavla D.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Pavla

   Dobrý den,

   doporučuji mít to určitě pořešené předem, https://parken.airport-nuernberg.de/ – vyberte Holiday rate P7, předem vychází na 54 EUR/na týden nebo na tomto místě (+49° 29′ 9.60″, +11° 6′ 15.50″) lze parkovat zdarma bez omezení, metro U2 je vzdálené 20 m, stačí si koupit levnější jízdenku za 1,70 €, jedna stanice na letiště.

   J.

 2. Čenda

  Na základě tohoto tipu jsme tohle místo využili na parkování po dobu 1 týdne začátkem října 2017. Odkaz na mapě je přesný, našli jsme to hned. Plocha je hodně hrbolatá, po dešti spousta obrovských a hlubokých kaluží, ale jinak ok. Stanice metra je opravdu hned vedle, super.
  Po návratu za týden jsme nicméně měli za stěračem výzvu od majitele pozemku, firmy EDEKA (která má o kus dál prodejnu a taky na pozemku parkovalo v době naší návštěvy několik jejich dodávek), že se jedná o soukromý pozemek a že nás vyzývají, abychom okamžitě přeparkovali, jinak že nás nechají odtáhnout. Nebylo to adresné oznámení pouze pro nás, ale standardní dopis, který tam dávali kdekomu.
  Žádný zákaz vjezdu či parkování, ani upozornění, že se jedná o soukromý majetek, u vjezdu na pozemek není, pouze cedule, že vjezd je na vlastní nebezpečí a za poškození či ztrátu ničeho majitel neručí.
  Osobně, kdybych v budoucnu potřeboval parkovat někde poblíž norimberského letiště, asi bych si vybral některou z přilehlých ulic, než zrovna toto místo.

  • Dominik

   Lucka

   Zrovna dnes jsem se tam byl podívat, protože jsem měl cestu kolem a budu tam příští týden auto nechávat. Vypadá to tam ok, jen si dejte pozor při vjezdu, terén je celkem hrbolatý tak bacha ať si neškrábnete podvozek;) Byl jsem tam asi v 7 ráno a bylo celkem plné, takže je to taky o štěstí ale snad to výjde

 3. David

  chci se zeptat jestli je stále parkování u metra U2 (+49° 29′ 9.60″, +11° 6′ 15.50″) zdarma a jestli tam bývá dost místa pro zaparkování? jestli tam někdo nedávno auto nechával.

  děkuji