Norimberk – (NUE)

Z norimberského letiště létá levně Ryanair a rovněž lze odsud letět levné charterové lety s Tuifly.

Letiště: Nürnberg (NUE)

Vzdálené od centra:  7 km

Free wifi: Ano, prvních 15 minut

Doprava do centra: Z letiště se dostanete jednoduše linkou metra U2 za 12 minut, lístek je okamžitě platný po vytištění z automatu, jízdenka stojí 2,50 €, více info o dalších jízdenkách zde.

Ověřené parkování zdarma: Na tomto místě (+49° 29′ 9.60″, +11° 6′ 15.50″) lze parkovat zdarma bez omezení, metro U2 je vzdálené 20 m, stačí si koupit levnější jízdenku za 1,70 €, jedna stanice na letiště.

Placené parkování: Pokud se o své auto bojíte, můžete zaparkovat na jednom z placených parkovišť.

Jak se dostat na letiště: Na letiště můžete jet vlastním autem a nechat ho na výše doporučených parkovištích (doba jízdy přibližně 3 hodiny). Pokud autem nepojedete, můžete jet autobusem Eurolines od 1260 Kč za zpáteční cestu, nebo využít DB za 58 € a poté metrem U2 (info viz výše).

Ubytování: A1 Hostel Nürnberg (kousek od metra)

Další levné hotely: Levné hotely, Levné hostely

 

Půjčení auta na letišti: Ano – levná autopůjčovna

 

4 komentáře

 
  • Dominik

   Lucka

   Zrovna dnes jsem se tam byl podívat, protože jsem měl cestu kolem a budu tam příští týden auto nechávat. Vypadá to tam ok, jen si dejte pozor při vjezdu, terén je celkem hrbolatý tak bacha ať si neškrábnete podvozek;) Byl jsem tam asi v 7 ráno a bylo celkem plné, takže je to taky o štěstí ale snad to výjde

 1. David

  chci se zeptat jestli je stále parkování u metra U2 (+49° 29′ 9.60″, +11° 6′ 15.50″) zdarma a jestli tam bývá dost místa pro zaparkování? jestli tam někdo nedávno auto nechával.

  děkuji