Mnichov (MUC)

Mezinárodní letiště Franze Josefa Strauße v Mnichově je druhé největší letiště v Německu, ze kterého léta většina leteckých společností do celého světa. Nízkonákladové společnsoti však z tohoto letiště prakticky nelétají a využívají levnější letiště v Memmingenu.

 Letiště: Der Flughafen München „Franz Josef Strauß“ (MUC)

Vzdálené od centra: 27 km

Free wifi: ano (pouze prvních 30 minut), dále 4,95 EUR za hodinu

Doprava do centra: Mezi letištěm a centrem jezdí každých 10 minut regionální vlak S1 a S8. Cesta trvá přibližně 40 minut a stojí 15 EUR v jednom směru. Bližší informace o trasách obou linek naleznete zde.

Druhou možností je využít Lufthansa Airport Bus, který jezdí každých 20 minut mezi 6:20 a 21:40. Cesta s ním stojí 10,50 EUR v jednom směru a 17 EUR zpáteční. Jedná se o zdaleka nejlepší spojení na centrální stanici v Mnichově.

Všechny možnosti dopravy na letiště jsou popsány na těchto stránkách.

Doprava do Mnichova: Asi nejpohodlnějším spojením mezi Vídní a Českou republikou je autobusové spojení provozované Student agency nebo Eurolines.

Levný hotel / hostel v centru: Hotel Dolomit

Levný hotel u letiště:  Kempinski Hotel Airport Munchen – Na bookingu jsou u hotelů u mnichovkého letiště často slevy až 70%, proto doporučujeme se podívat i na jiné hotely v blízkosti letiště, jestli zrovna takovou slevu nemají.

Další levné hotely: Levné hotely, Levné hostely

Půjčení auta na letišti: Ano – levná autopůjčovna


Jeden komentář