Magdeburg (CSO)

Naposledy aktualizované 8/2015

Mezi poli daleko od civilizace leží příjemné malé letiště Magdeburg Cochstedt, které je snadno dostupné z ČR (z Prahy je to 358 km, cca 3,5 hodiny jízdy autem). Toto letiště bylo využívané do prosince 2013 společností Ryanair. Momentálně z něj pouze odlétají charterové lety.

Letiště: Magdeburg Cochstedt International Airport(CSO)

Vzdálené od centra: od Magdeburku 39 km

Free wifi: ne

Doprava do centra: Autobusem na Central Bus Station ZOB za 9 € jednosměrně, nutná rezervace předem na této stránce, případně na tel. čísle +490 392 676 064 44

Jak se dostat na letiště: Nejjednodušší možností je doprava autem, nicméně pokud nejste mobilní, můžete si udělat výlet vlakem do Lipska, kde přestoupíte na vlak směřující do Magdeburgu. Poté využijte výše zmíněný autobus za 9 €, který je nutné dopředu zarezervovat.

Levné parkování: Na tomto letiště máte celkem 3 možnosti, jak zaparkovat. Tou nejlevnější (na vlastní nebezpečí!) je parkování před vybydlenými ubytovnami zadarmo nedaleko letiště souřadnice: +51° 51′ 46.68″, +11° 25′ 37.55″. Druhou nejlevnější možností je využití levného parkování na statku v Hecklingenu za 20 € (za jeden den i týden je cena stejná, nutná rezervace dopředu, platba stačí na místě hotově). A konečně nejdražší a nejpohodlnější možností je parkování přímo na letišti od 39 € za týden.

Levný hotel: City Inn Magdeburg (POZOR, hotel se nachází vedle jiného letiště, než je letiště CSO)

Půjčení auta na letišti: Anolevná autopůjčovna

žádný komentář

 

Máte jakýkoliv dotaz? Nebojte se zeptat, rádi odpovíme.