Frankfurt Hahn (HHN)

Frankfurt Hahn byla bývalá vojenská základna, ovšem v současné době slouží v německých lesích jako hlavní hub pro nízkonákladový Ryanair. Z Prahy sem právě tato společnost dříve létala.

Letiště: Frankfurt Hahn (HHN)

Vzdálené od centra: 124 km

Free wifi: ne

Doprava do centra: Pokud tedy vezmeme v úvahu, že Frankfurt je proto letiště centrem (ač je 124 km daleko), nejlevněji vychází Bohr bus, který vychází jednosměrně na 14 €, denní jízdenka stojí 20 €. Doba jízdy je 1 hodina a 45 minut na hlavní vlakové nádraží ve Frankfurtu.

Jak se dostat na letiště z ČR: Z ČR se tam můžete dostat nejpohodlněji vlastním automobilem, druhou možností je jet autobusem za cca 1600 Kč/zpáteční jízdenku (Student Agency), nebo využít vlak, který ve 4 lidech vychází na 863 Kč/os. zpáteční (více info o tom, jak se dostat na tuto cenu, zde).

Levný hotel v centru: Pension Alpha Frankfurt City (kousek od zastávky autobusu z letiště)

Levný hotel u letiště: Advance Hotel zum Hahn (včetně shuttle busu na letiště)

Další levné hotely: Hotely Frankfurt, Hostely Frankfurt

Půjčení auta na letišti: Ano – levná autopůjčovna

Další tipy:  Pokud chcete na tomto letišti přenocovat zdarma, zářivky tolik nesvítí ve výklenku u stánku autopůjčovny Hertz.  Máte-li delší čas na přestup, v docházkové vzdálenosti (cca 2 km) je supermarket Edeka (mapa), pokud půjdete z letiště pěšky, po levé straně při křížení s dálnicí narazíte na dobrou restauraci. Ve vesnici Büchenbeuren jsme nenarazili na jedinou otevřenou restauraci, hospodu ani další jiný supermarket.

žádný komentář

 

Máte jakýkoliv dotaz? Nebojte se zeptat, rádi odpovíme.