New York – Newark (EWR)

Jedno ze tří letišť hlavních New yorských letišť,  na kterém můžete přistát při cestě z Evropy. Leží v Jersey.

Název Letiště: Newark Liberty International Airport (EWR)

Vzdálené od centra: 20 mil (32 km)

Free wifi: Ne, nedoporučuji ani placené Boeingo, neboť u něj často dochází ke zneužití platební karty karty

Doprava do centra: Nejrychlejší způsob je využití Air Trainu, často je to rychlejší než taxi, jízdenka stojí 12,50 USD a odveze Vás to na Penn Station na Manhattan za 25 minut.  Jízdenka na MHD stojí 2,25 USD a je jedno, jestli jedete jednu nebo 10 stanic. Denní jízdné stojí 8,25 USD, týdenní 27 USD. Mapa metra.

Absolutně nejlevnější, nejdobrodružnější a nejdelší je kombinace  podzemky PATH a New York trainu. Tento výlet zabere cca 2 hodiny. Airtrainem dojeďte na Newark Airport Train Station, zde přestupte na Newark train a dojeďte na Newark Penn station. Zde přestupte na PATH, kterým dojeďte na Journal Square. Zde znovu přestupte a dojedete PATHem na Manhattan na 33. ulici a 6 avenue. Jízdenka vás vyjde na 9 USD.

Nejdražší dopravou je taxi, které stojí do cena 50 – 75 USD + poplatky za mosty.

TIP: Budete chtít vidět co nejvíce z New Yorku, tedy Empire State Building, Top Of The Rock, muzea, galerie, zkrátka co nejvíce toho jde v jeden den a nechce se Vám stát fronta? Pořiďte si New York Pass.

*Prověřený hotel v centru:  Sleep Inn (na metru Queensbridge, wifi, 1 stanice od Central parku, včetně snídaně, velmi rozumný poměr cena/výkon), při rezervaci požádejte o Manhattan view.

Levný hotel u letiště: Ramada Plaza Hotel Newark Airport (shuttle bus z/na letiště zdarma)

Další levné hotely: Hotely New York, Hostely New York (velmi levné hotely naleznete v Chinatownu, ovšem jejich kvalita je na velmi velmi nízké úrovni)

Půjčení auta na letišti: Ano – levná autopůjčovna

* “prověřený“ znamená, že jsme ho jeden z nás osobně vyzkoušeli a s hotelem jsme byli spokojeni.


žádný komentář

 

Máte jakýkoliv dotaz? Nebojte se zeptat, rádi odpovíme.