New York – La Guardia (LGA)

Na letiště La Guardia, které leží ve čtvrti Queens se nedostanete žádným letadlem z Evropy, protože obsluhuje pouze lety kratší 2400 km. Můžete ho ovšem využít k domestic letům v rámci USA, neboť z něj lítá například nízkonákladový Southwest.

V New Yorku naleznete 3 hlavní letiště – JFK, Newark a La Guardii. Pokud letíte z Evropy do New yorku, s největší pravděpodobností přistanete na JFK.

 Letiště: La Guardia Airport (LGA)

Vzdálené od centra: 9 mil (14 km)

Free wifi: Ne, nedoporučuji ani placené Boeingo, neboť u něj často dochází ke zneužití platební karty karty

Doprava do centra: Autobusem Q33 na Roosevelt Avenue-Jackson Heights a poté metrem E na Manhattan.  1 jízda stojí 2,25 USD a je jedno, jestli jedete jednu nebo 10 stanic, ovšem pozor, u jednotlivé jízdenky nelze přestupovat zdarma z autobusu na metro a obráceně. Denní jízdné stojí 8,25 USD, týdenní 27 USD.  Mapa metra.

Nejdražší dopravou je taxi, které do centra stojí mezi 16 – 26 USD + mýto za mosty.

TIP: Budete chtít vidět co nejvíce z New Yorku, tedy Empire State Building, Top Of The Rock, muzea, galerie, zkrátka co nejvíce toho jde v jeden den a nechce se Vám stát fronta? Pořiďte si New York Pass.

*Prověřený hotel v centru:  Sleep Inn (na metru Queensbridge, wifi, 1 stanice od Central parku, včetně snídaně, velmi rozumný poměr cena/výkon), při rezervaci požádejte o Manhattan view.

Levný hotel u letiště: Corona Hotel New York – LaGuardia Airport (včetně snídaně a shuttle busu zdarma)

Další levné hotely: Hotely New York, Hostely New York (velmi levné hotely naleznete v Chinatownu, ovšem jejich kvalita je na velmi velmi nízké úrovni)

Půjčení auta na letišti: Ano – levná autopůjčovna

* “prověřený“ znamená, že jsme ho jeden z nás osobně vyzkoušeli a s hotelem jsme byli spokojeni.

žádný komentář

 

Máte jakýkoliv dotaz? Nebojte se zeptat, rádi odpovíme.