New York – J.F.K.(JFK)

V New Yorku naleznete 3 hlavní letiště – JFK, Newark a La Guardii. Pokud letíte z Evropy do New yorku, s největší pravděpodobností přistanete právě na JFK.

 Letiště: John F. Kennedy International Airport (JFK)

Vzdálené od centra: 20 mil (32 km)

Free wifi: Ano, na terminálu 6

Doprava do centra: Všechny terminály jsou spojeny automatickým vlakem Air Train. Doprava mezi terminály je zdarma, pokud pojedete do centra, zaplatíte výstupní poplatek 5 USD na stanici Jamaica station. V této stanici je u východu před turnikety vlevo stánek, kde si rovnou můžete koupit jízdenky na metro, 1 jízda stojí 2,25 USD a je jedno, jestli jedete jednu nebo 10 stanic. Denní jízdné stojí 8,25 USD, týdenní 27 USD.  Mapa metra.

Nejdražší dopravou je taxi, které má na Manhattan fixní sazbu 45 USD + mýta, cesta zpět stojí podle taxametru.

TIP: Budete chtít vidět co nejvíce z New Yorku, tedy Empire State Building, Top Of The Rock, muzea, galerie, zkrátka co nejvíce toho jde v jeden den a nechce se Vám stát fronta? Pořiďte si New York Pass.

*Prověřený hotel v centru:  Sleep Inn (na metru Queensbridge, wifi, 1 stanice od Central parku, včetně snídaně, velmi rozumný poměr cena/výkon), při rezervaci požádejte o Manhattan view.

Levný hotel u letiště: Garden Inn & Suites – JFK (včetně snídaně a shuttle busu zdarma)

Další levné hotely: Hotely New York, Hostely New York (velmi levné hotely naleznete v Chinatownu, ovšem jejich kvalita je na velmi velmi nízké úrovni)

Půjčení auta na letišti: Ano – levná autopůjčovna

* “prověřený“ znamená, že jsme ho jeden z nás osobně vyzkoušeli a s hotelem jsme byli spokojeni.


žádný komentář

 

Máte jakýkoliv dotaz? Nebojte se zeptat, rádi odpovíme.