Bergamo (BGY)

Letiště Bergamo leží nedaleko Milána a obsluhují ho především nízkonákladové aerolinie. Z Prahy sem lítá Wizzair a z Brna během letního letového řádu Ryanair.

Letiště:  Bergamo  (BGY)

Vzdálené od centra: 51 km

Free wifi: ne

Doprava do centra: Autobusem za 2 €, autobus jezdí každých 30 minut. Alternativně to lze dojít pěšky, do centra Bergama je to z letiště 6 km.

Chystáte-li se do Milána, nejlevněji vychází autobus, který stojí jedním směrem 5 EUR.

Prověřený* levný hotel v centru: My Room včetně snídaně

Prověřený* levný hotel u letiště: My Room včetně snídaně

Další levné hotely:Hotely Bergamo, Hostely Bergamo

Půjčení auta na letišti: Ano – levná autopůjčovna

Další tipy: Pro negarantovaný přestup (tj. z low-costu na low-cost) doporučujeme v Bergamu alespoň dvě hodiny. U kratších přestupních časů hrozí, že nestihnete navazující spoj, neboť ve špičkách vás může zdržet velká fronta před bezpečnostní kontrolou.

*“prověřený“ znamená, že jsme ho jeden z nás osobně vyzkoušeli a během pobytu nevznikl žádný problém.

39 komentářů

 
 1. Tomáš

  Dobrý den, v únoru se chystáme s přítelkyní do Milána. Máme přílet v neděli ve 23h. Když bude mít letadlo zpoždění, a předem si rezervujeme lístky na bus z letiště na cca 23:30 můžeme pak busem odjet i později třeba druhý den ráno v 00:30? Ikdyž byl lístek původně koupený na neděli? Děkuji za vaší odpověď.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Tomáš

   Dobrý den,

   pokud bude v busu volno, tak ano, garantovanou sedačku máte na čas, který jste si zakoupil. Tyhle noční busy ale nebývají obvykle úplně plné.

   Jirka

   • Děkuji za odpověď. Ještě jedna otázka. Kam přesně nás bus zaveze? Přímo do centra Milána, nebo nějkam na nádraží (autobusové, vlakové). Pak mě už jen napadá, aby jsme vše urychlili, je nějak značeno kam se máme vydat a k jakému autobusu, popřípadě jaké linky spoj provozují. Děkuji za odpověď.

    • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

     Tomáš

     Bus z bergamského letiště jede přímo na Centrale, čili hlavní vlakové nádraží. Vylezete ven z letiště a hned vpravo uvidíte autobusy, není problém. Linek je tam hromada, vemte tu, která pojede nejdříve.

     Jirka

 2. A.Zavadilová

  Hezký večer, v lednu se chystáme do Porta a přestup mame v Bergamu. Četla jsem, že se z odletové haly se dá dostat přímo do priletove haly (tedy netřeba prochazet security jak je níže v komentarich uvedeno). Je tomu opravdu tak? Pak by tedy i na přestup mezi letadly mohla stačit i např. 45 minut (pokud samozřejmě nebude zpoždění letu). Moc děkuji za odpověď.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   A.Zavadilová

   Dobrý den, kde jste to četla? V Bergamu jsem přestupoval před měsícem a z příletové do odletové haly se dostat jinak, než ven ze security zóny a opět přes security nedá.

   45 minut je v případě dvou nenavazujících letů opravdu málo, doporučil bych alespoň hodinu, nejlépe 2.

   Jirka

 3. Bára

  Dobrý den,
  chceme letět v listopadu do Milána a jít v neděli na fotbal na San Siro, zápas začíná v 15:00, takže počítám, že odcházet budeme kolem 17:00. Letadlo, kterým bychom se chtěli vracet, letí v 19:25 z Bergama. Chci se zeptat, zda se to dá vůbec stihnout a jakým způsobem se na letiště co nejdříve dopravit? Autobusem, který jede z hlavního nádraží se to asi stihnout nedá, tak jestli bude nejlepší si půjčit auto? Nebo taxi? Nebo existuje nějaký jiný spoj?
  Předem děkuji za radu :-)

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Bára

   Dobrý den Báro,

   tohle je nestíhatelné, leda taxíkem ale s odřeníma ušima. Já osobně bych radši počkal o noc déle v Miláně a pak další den na pohodu odletěl do Prahy.

   Jirka

 4. Josef

  Dobrý den, v polovině srpna letíme do Itálie na letiště Bergamo, kde si chceme půjčit auto, jelikož máme v plánu si projet města v severní Itálii (Verona, Bologna, Venezia, Trieste). Můžete mi prosím doporučit nějakou půjčovnu aut, prosím? Auto si chceme půjčit na jeden týden. Děkuji

 5. Lucie

  Dobrý den,
  prosím vás, v srpnu letíme poprvé do Milána, poprvé do Itálie. Chtěli jsme si pujčit auto abychom se dostali z letiště Bergamo do centra Milána a z ubytování zase do centra, ale výjde to draho. Dá se nějak dopravovat přímo do centra Milána mentrem? kolik stojí metro zhruba? abychom propočítali ceny. Děkuji

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Lucie

   Dobrý den Lucko,

   jestli pojedete jen do Milána, tak si nepučujte auto, to je zbytečné. 😉

   Z Bergama jezdí za 5 EUR do centra k železniční stanici Centrale bus, nemusí se bookovat dopředu, stačí tam přijít, koupit lístek a odjet, odjíždí přímo od terminálu.

   Po Miláně se pak dá v klidu dopravovat metrem nebo pěšky, metro je o chlup levnější jak v Praze. 😉

   Jirka

 6. Petra

  Prosím o radu, koncem září letím do Bergama, dále pokračuji autobusem do Milána. Zatím nemám žádné ubytování. Vůbec totiž netuším, v které lokalitě hotel rezervovat. Jedu prvně, jen na 4 dny. Cesta trvá cca 60 min. ,ale bojím se rezervovat hotel, abych pak ještě nejezdila po Miláně příliš dlouho. Prosím o radu, nebo tip. Nejsme náročný, jen vyžaduji koupelnu na pokoji. Výlet jsem pořídila jako dárek, tak chci mít vše připravené. Pokud mi někdo poradí hotel, který nebude daleko pak od autobusu, tedy něco na trase, budu ráda.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Petra

   Dobrý den Petro,

   bydlel bych v těchto apartmánech, http://zalet.si/1PcVft po příjezdu na Centrale je to 20min procházka, nebo se to dá dojet Uberem či Metrem a pak pěšky, tady je cesta: http://zalet.si/t1QgBK

   Je to dobrej poměr cena/výkon, víc v centru roste mnohem víc cena za noc.

   Metrem od apartmánu pak dojedete v klidu do centra. 😉

   Je to ok?

   Jirka

 7. Lucie

  Zdravím, ve čtvrtek se chystáme z Ostravy na Sardinii do Cagliari s přestupem v Bergamu(vše s Ryanair). Přílet do Bergama máme 16:00, brána na odlet do Cagliari se zavírá 17:10. Po diskuzích, co jsem četla začínám mít strach, ať to stihneme. Mohla bych poprosit o nějakou navigaci, jak se co nejrychleji na letišti Bergamu pohybovat, kam po příletu jít, abychom vše stihli co nejdřív?

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Lucie

   Zdravím Lucie, tohle jsem jednou zkoušel Praha => Bergamo => Cagliari a stihl jsem to za 20 minut od letadla k druhému letadlu. Nicméně musel jsem si koupit priority vstup za pár € abych předběhl mega dlouhou frontu na security, okýnko pro přednostní kontrolu najdete přímo naproti.

   Z letadla pelášejte ven, vyběhněte z příletů, dejte se doleva a pelášejte ke zmiňované security, a pak už jen po šipkách k bráně. Ta hodina 10 min na přestup je hodně málo, ale stihnout se to dá.

   Jirka

 8. Václav Kunt

  Zdravím, je na letišti v Bergamu nějaká úschovna zavazadel? Aktuálně budeme mít 7 hodin volno před navazujícím spojem, tak bychom chtěli vyrazit do centra Bergama a netahat s sebou kabinová zavazadla. Jaký spoj jezdí do centra Bergama? Díky

 9. Kristyna

  Dobrý den,
  dokázal byste odhadnout, kolik času zabere „vymotat“ se z letadla ven před letiště? Projevuje se vytíženost letiště i v tomto ohledu, nebo je to spíš rychlovka? :) Řeším kvůli navazujícímu spoji z Milána.

 10. Milan

  Dobrý den, stačí na přestup v Bergamu 1,5hod. když mám s sebou jen palubní zavazadlo? Prý je to tam teď jinak a při přestupu se dá nějak projít transitem…Díky moc :)

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Milan

   Dobrý den, Milane,

   za 1,5h se to dá stihnout, zkoušel jsem to v ranní špičce a stačilo nám 35 minut, ale nesmí mít ten první let zpoždění.

   Jirka

   • Dobrý den, dáíky za odpověď! :) Tak to asi zkusím risknout…ještě se zeptám, nemáte nějaký tip kam se v příletové hale vydat po příletu do bergama? Nerad bych vyšel ven mimo transit, protože se obávám, že bych to ještě s tou opětovnou kontrolou už stihnout nemusel…

    • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

     Milan

     Tranzit tam žádný není, takže po příletu vylézt ven a jít co nejrychleji doleva přes security, i když je tam fronta, jde mi to celkem rychle. 😉

     J.

 11. Honza

  Dobrý den, mohl by jste mi poradit, jak se nejlépe dostat z letiště do centra Milána.
  Děkuji Honza

 12. Lenka Schröpferová

  Dobrý den,
  máme v Bergamu přestup do na let do Tenerife. Na tento přestup máme jen 30 minut než zavřou Gate. Je vůbec možné to stihnout? Musíme projít přes bezpečností kontrolu, když nemáme checked baggage a online check in a už jsme letěli, tudíž jsme v bezpečností zóně?

 13. Radim

  Dobrý den, koupil jsem si s přáteli letenky na Sardini a při cestě na z5 budeme mít přestup v miláně -bergamo, máme celkem 7,5 hodiny (odbavím se online – stačí být na letišti hodinu před odletem?) chci se zeptat zda-li je to dostatek času na výlet do Milána? podívat se na náměstí udělat ze tři fotky dát si dobré esspreso a zpět na letiště. Díky

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Radim

   Dobrý den, Radime,

   být na letišti hodinu před odletem mi přijde dost málo, Bergamo je velmi vytížené letiště a na security bývají fronty, takže bych to viděl na min 1,5h před odletem.

   Spíše než Miláno bych to viděl na prohlídku Bergama, které je blíž a za 7,5h stíháte v pohodě si prohlédnout Citá Altá a dát si dobré italské esspreso. Mimochodem, subjektivně je Bergamo hezčí, než Miláno.

   Jirka