Bergamo (BGY)

Letiště Bergamo leží nedaleko Milána a obsluhují ho především nízkonákladové aerolinie. Z Prahy sem lítá Wizzair a z Brna během letního letového řádu Ryanair.

Letiště:  Bergamo  (BGY)

Vzdálené od centra: 51 km

Free wifi: ne

Doprava do centra: Autobusem za 2 €, autobus jezdí každých 30 minut. Alternativně to lze dojít pěšky, do centra Bergama je to z letiště 6 km.

Chystáte-li se do Milána, nejlevněji vychází autobus, který stojí jedním směrem 5 EUR.

Prověřený* levný hotel v centru: My Room včetně snídaně

Prověřený* levný hotel u letiště: My Room včetně snídaně

Další levné hotely:Hotely Bergamo, Hostely Bergamo

Půjčení auta na letišti: Ano – levná autopůjčovna

Další tipy: Pro negarantovaný přestup (tj. z low-costu na low-cost) doporučujeme v Bergamu alespoň dvě hodiny. U kratších přestupních časů hrozí, že nestihnete navazující spoj, neboť ve špičkách vás může zdržet velká fronta před bezpečnostní kontrolou.

*“prověřený“ znamená, že jsme ho jeden z nás osobně vyzkoušeli a během pobytu nevznikl žádný problém.

24 komentářů

 
 1. Lucie

  Zdravím, ve čtvrtek se chystáme z Ostravy na Sardinii do Cagliari s přestupem v Bergamu(vše s Ryanair). Přílet do Bergama máme 16:00, brána na odlet do Cagliari se zavírá 17:10. Po diskuzích, co jsem četla začínám mít strach, ať to stihneme. Mohla bych poprosit o nějakou navigaci, jak se co nejrychleji na letišti Bergamu pohybovat, kam po příletu jít, abychom vše stihli co nejdřív?

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Lucie

   Zdravím Lucie, tohle jsem jednou zkoušel Praha => Bergamo => Cagliari a stihl jsem to za 20 minut od letadla k druhému letadlu. Nicméně musel jsem si koupit priority vstup za pár € abych předběhl mega dlouhou frontu na security, okýnko pro přednostní kontrolu najdete přímo naproti.

   Z letadla pelášejte ven, vyběhněte z příletů, dejte se doleva a pelášejte ke zmiňované security, a pak už jen po šipkách k bráně. Ta hodina 10 min na přestup je hodně málo, ale stihnout se to dá.

   Jirka

 2. Václav Kunt

  Zdravím, je na letišti v Bergamu nějaká úschovna zavazadel? Aktuálně budeme mít 7 hodin volno před navazujícím spojem, tak bychom chtěli vyrazit do centra Bergama a netahat s sebou kabinová zavazadla. Jaký spoj jezdí do centra Bergama? Díky

 3. Kristyna

  Dobrý den,
  dokázal byste odhadnout, kolik času zabere „vymotat“ se z letadla ven před letiště? Projevuje se vytíženost letiště i v tomto ohledu, nebo je to spíš rychlovka? :) Řeším kvůli navazujícímu spoji z Milána.

 4. Milan

  Dobrý den, stačí na přestup v Bergamu 1,5hod. když mám s sebou jen palubní zavazadlo? Prý je to tam teď jinak a při přestupu se dá nějak projít transitem…Díky moc :)

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Milan

   Dobrý den, Milane,

   za 1,5h se to dá stihnout, zkoušel jsem to v ranní špičce a stačilo nám 35 minut, ale nesmí mít ten první let zpoždění.

   Jirka

   • Dobrý den, dáíky za odpověď! :) Tak to asi zkusím risknout…ještě se zeptám, nemáte nějaký tip kam se v příletové hale vydat po příletu do bergama? Nerad bych vyšel ven mimo transit, protože se obávám, že bych to ještě s tou opětovnou kontrolou už stihnout nemusel…

    • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

     Milan

     Tranzit tam žádný není, takže po příletu vylézt ven a jít co nejrychleji doleva přes security, i když je tam fronta, jde mi to celkem rychle. 😉

     J.

 5. Honza

  Dobrý den, mohl by jste mi poradit, jak se nejlépe dostat z letiště do centra Milána.
  Děkuji Honza

 6. Lenka Schröpferová

  Dobrý den,
  máme v Bergamu přestup do na let do Tenerife. Na tento přestup máme jen 30 minut než zavřou Gate. Je vůbec možné to stihnout? Musíme projít přes bezpečností kontrolu, když nemáme checked baggage a online check in a už jsme letěli, tudíž jsme v bezpečností zóně?

 7. Radim

  Dobrý den, koupil jsem si s přáteli letenky na Sardini a při cestě na z5 budeme mít přestup v miláně -bergamo, máme celkem 7,5 hodiny (odbavím se online – stačí být na letišti hodinu před odletem?) chci se zeptat zda-li je to dostatek času na výlet do Milána? podívat se na náměstí udělat ze tři fotky dát si dobré esspreso a zpět na letiště. Díky

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Radim

   Dobrý den, Radime,

   být na letišti hodinu před odletem mi přijde dost málo, Bergamo je velmi vytížené letiště a na security bývají fronty, takže bych to viděl na min 1,5h před odletem.

   Spíše než Miláno bych to viděl na prohlídku Bergama, které je blíž a za 7,5h stíháte v pohodě si prohlédnout Citá Altá a dát si dobré italské esspreso. Mimochodem, subjektivně je Bergamo hezčí, než Miláno.

   Jirka