Bergamo (BGY)

Letiště Bergamo leží nedaleko Milána a obsluhují ho především nízkonákladové aerolinie. Z Prahy sem lítá Wizzair a z Brna během letního letového řádu Ryanair.

Letiště:  Bergamo  (BGY)

Vzdálené od centra: 51 km

Free wifi: ne

Doprava do centra: Autobusem za 2 €, autobus jezdí každých 30 minut. Alternativně to lze dojít pěšky, do centra Bergama je to z letiště 6 km.

Chystáte-li se do Milána, nejlevněji vychází autobus, který stojí jedním směrem 5 EUR.

Prověřený* levný hotel v centru: My Room včetně snídaně

Prověřený* levný hotel u letiště: My Room včetně snídaně

Další levné hotely:Hotely Bergamo, Hostely Bergamo

Půjčení auta na letišti: Ano – levná autopůjčovna

Další tipy: Pro negarantovaný přestup (tj. z low-costu na low-cost) doporučujeme v Bergamu alespoň dvě hodiny. U kratších přestupních časů hrozí, že nestihnete navazující spoj, neboť ve špičkách vás může zdržet velká fronta před bezpečnostní kontrolou.

*“prověřený“ znamená, že jsme ho jeden z nás osobně vyzkoušeli a během pobytu nevznikl žádný problém.

12 komentářů

 
 1. Honza

  Dobrý den, mohl by jste mi poradit, jak se nejlépe dostat z letiště do centra Milána.
  Děkuji Honza

 2. Lenka Schröpferová

  Dobrý den,
  máme v Bergamu přestup do na let do Tenerife. Na tento přestup máme jen 30 minut než zavřou Gate. Je vůbec možné to stihnout? Musíme projít přes bezpečností kontrolu, když nemáme checked baggage a online check in a už jsme letěli, tudíž jsme v bezpečností zóně?

 3. Radim

  Dobrý den, koupil jsem si s přáteli letenky na Sardini a při cestě na z5 budeme mít přestup v miláně -bergamo, máme celkem 7,5 hodiny (odbavím se online – stačí být na letišti hodinu před odletem?) chci se zeptat zda-li je to dostatek času na výlet do Milána? podívat se na náměstí udělat ze tři fotky dát si dobré esspreso a zpět na letiště. Díky

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Radim

   Dobrý den, Radime,

   být na letišti hodinu před odletem mi přijde dost málo, Bergamo je velmi vytížené letiště a na security bývají fronty, takže bych to viděl na min 1,5h před odletem.

   Spíše než Miláno bych to viděl na prohlídku Bergama, které je blíž a za 7,5h stíháte v pohodě si prohlédnout Citá Altá a dát si dobré italské esspreso. Mimochodem, subjektivně je Bergamo hezčí, než Miláno.

   Jirka