Bergamo (BGY)

Letiště Bergamo leží nedaleko Milána a obsluhují ho především nízkonákladové aerolinie. Z Prahy sem lítá Wizzair a z Brna během letního letového řádu Ryanair.

Letiště:  Bergamo  (BGY)

Vzdálené od centra: 51 km

Free wifi: ne

Doprava do centra: Autobusem za 2 €, autobus jezdí každých 30 minut. Alternativně to lze dojít pěšky, do centra Bergama je to z letiště 6 km.

Chystáte-li se do Milána, nejlevněji vychází autobus, který stojí jedním směrem 5 EUR.

Prověřený* levný hotel v centru: My Room včetně snídaně

Prověřený* levný hotel u letiště: My Room včetně snídaně

Další levné hotely:Hotely Bergamo, Hostely Bergamo

Půjčení auta na letišti: Ano – levná autopůjčovna

Další tipy: Pro negarantovaný přestup (tj. z low-costu na low-cost) doporučujeme v Bergamu alespoň dvě hodiny. U kratších přestupních časů hrozí, že nestihnete navazující spoj, neboť ve špičkách vás může zdržet velká fronta před bezpečnostní kontrolou.

*“prověřený“ znamená, že jsme ho jeden z nás osobně vyzkoušeli a během pobytu nevznikl žádný problém.

54 komentářů

 
 1. Vlaďka

  Dobrý den,
  Letíme z Prahy do Santiaga de C. s přestupem v Bergamu. Máme 7 hod času a chceme si udělat výlet do B. Můžete mi prosím poradit cestu z letiště ? Kudy se máme vydat ? A jak dlouho trvá cesta do centra B. ?
  Díky Vlaďka

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Vlaďka

   Dobrý den,

   Doprava do centra: Autobusem za 2 €, autobus jezdí každých 30 minut. Alternativně to lze dojít pěšky, do centra Bergama je to z letiště 6 km. Mrkněte na Google mapy, je to fakt kousíček.

   Jirka

 2. Nicole

  Dobrý den,
  mám v tom trošku zmatek. Chci jet z Bergama do Milána. Z letiště musím do cetra bergama a odtama pak busem do Milána? Nebo jezdí teda něco z leiště už rovnou?
  Děkuji

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Nicole

   Dobrý den, z bergamského letiště jezdí přímý spoj do centra Milána, stačí vyjít před letiště a nasednout na bus. 😉

   Jirka

 3. Kateřina

  Dobrý den, dají se letenky na autobus do Milána koupit ma místě, nebo jen přes internet? Pokud jen on-line, jaká společnost tuhle cestu provozuje? Děkuji

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Kateřina

   Dobrý den,
   dají se v klidu koupit na místě u řidiče, vyberte si ten bus, který zrovna odjíždí a ten si tam rovnou kupte. 😉

   Jirka

 4. Helena

  Dobrý den,

  chtěli bychom jet z bergamského letiště do Janova(Genovy). Je lepší jet do Milána busem a tam na nádraží přestoupit na vlak, nebo je nějaký dobrý spoj přímo z Bergama? Co je lepší?

  Děkuji za odpověď,
  Helena

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Helena

   Dobrý den,

   jojo, je to tak, nejvýhodnější je to dojet na Milano Centrale a tam nastoupit na vlak a za hoďku a půl budete v Janově. 😉

   Jirka

 5. Marek

  Dobrý den. Prosím vás dostanu se z letiště bergamo do milana na centralni stanici? Zatím jsem našel jen na milánskou stanici. Jsou nedaleko od sebe. Ja ale potřebuju centrální. Děkuji

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Marek

   Dobrý den,

   z letiště jezdí autobus přímo na Milano Centrale, jezdí každou chvilku.

   Hezký den

   Jirka

 6. Martin

  Ahoj, chcel by som sa opýtať, vo štvrtok letíme do bergama, s tým že prílet je 16:05 do bergama a nasledne nam ide flixbus 17:00 do verony. chcel by som sa opýtať, či je možné to stihnúť (predpokladám, že dá, budeme mať len príručnú batožinu) len ma zaujíma jak daleko je od vystupu z lietadla na autobusovú zastávku flixbusu, podla mapy neviem posúdiť, flixbus ide z platformy 7. ďakujem za pomoc
  Martin

  • Martin

   Martin

   predpokladám, že potom čo vídeme z letiska sa dáme do prava a tam by mali byť už autobusové zastávky, takže ostane len nájsť platform 7?.

   • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

    Martin

    jo, z letadla budete u busu do 10 minut, takže pokud to nebude mít zpoždění, stíháte v pohodě.

    Jirka

 7. Tomáš

  Dobrý den, v únoru se chystáme s přítelkyní do Milána. Máme přílet v neděli ve 23h. Když bude mít letadlo zpoždění, a předem si rezervujeme lístky na bus z letiště na cca 23:30 můžeme pak busem odjet i později třeba druhý den ráno v 00:30? Ikdyž byl lístek původně koupený na neděli? Děkuji za vaší odpověď.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Tomáš

   Dobrý den,

   pokud bude v busu volno, tak ano, garantovanou sedačku máte na čas, který jste si zakoupil. Tyhle noční busy ale nebývají obvykle úplně plné.

   Jirka

   • Děkuji za odpověď. Ještě jedna otázka. Kam přesně nás bus zaveze? Přímo do centra Milána, nebo nějkam na nádraží (autobusové, vlakové). Pak mě už jen napadá, aby jsme vše urychlili, je nějak značeno kam se máme vydat a k jakému autobusu, popřípadě jaké linky spoj provozují. Děkuji za odpověď.

    • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

     Tomáš

     Bus z bergamského letiště jede přímo na Centrale, čili hlavní vlakové nádraží. Vylezete ven z letiště a hned vpravo uvidíte autobusy, není problém. Linek je tam hromada, vemte tu, která pojede nejdříve.

     Jirka

 8. A.Zavadilová

  Hezký večer, v lednu se chystáme do Porta a přestup mame v Bergamu. Četla jsem, že se z odletové haly se dá dostat přímo do priletove haly (tedy netřeba prochazet security jak je níže v komentarich uvedeno). Je tomu opravdu tak? Pak by tedy i na přestup mezi letadly mohla stačit i např. 45 minut (pokud samozřejmě nebude zpoždění letu). Moc děkuji za odpověď.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   A.Zavadilová

   Dobrý den, kde jste to četla? V Bergamu jsem přestupoval před měsícem a z příletové do odletové haly se dostat jinak, než ven ze security zóny a opět přes security nedá.

   45 minut je v případě dvou nenavazujících letů opravdu málo, doporučil bych alespoň hodinu, nejlépe 2.

   Jirka

    • Dobrý den, pane Karle, mohl bych poprosit o upřesnění? Jednalo se o nenavazující lety, čili měl jste dvě letenky na každý let zvlášť s negarantovaným přestupem? Já jsem stejně jako pan Jirka nikde nic takového nenašel (ale ani opak), ale Vy píšete o čerstvé zkušenosti… Díky, Vašek

 9. Bára

  Dobrý den,
  chceme letět v listopadu do Milána a jít v neděli na fotbal na San Siro, zápas začíná v 15:00, takže počítám, že odcházet budeme kolem 17:00. Letadlo, kterým bychom se chtěli vracet, letí v 19:25 z Bergama. Chci se zeptat, zda se to dá vůbec stihnout a jakým způsobem se na letiště co nejdříve dopravit? Autobusem, který jede z hlavního nádraží se to asi stihnout nedá, tak jestli bude nejlepší si půjčit auto? Nebo taxi? Nebo existuje nějaký jiný spoj?
  Předem děkuji za radu :-)

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Bára

   Dobrý den Báro,

   tohle je nestíhatelné, leda taxíkem ale s odřeníma ušima. Já osobně bych radši počkal o noc déle v Miláně a pak další den na pohodu odletěl do Prahy.

   Jirka

 10. Josef

  Dobrý den, v polovině srpna letíme do Itálie na letiště Bergamo, kde si chceme půjčit auto, jelikož máme v plánu si projet města v severní Itálii (Verona, Bologna, Venezia, Trieste). Můžete mi prosím doporučit nějakou půjčovnu aut, prosím? Auto si chceme půjčit na jeden týden. Děkuji

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Josef

   Dobrý den,

   na káry doporučujeme srovnávač: http://www.zaletsi.cz/autopujcovna

   Budget je v pohodě, zablokují vám u nejmenších aut 120 EUR, ale bacha na spoluúčast (když to naboříte, ručíte až do 1200 EUR).

   Jinak bych bral tu nejlevnější známou, podmínky mají srovnané jak vojáky v řadě.

   Jirka

 11. Lucie

  Dobrý den,
  prosím vás, v srpnu letíme poprvé do Milána, poprvé do Itálie. Chtěli jsme si pujčit auto abychom se dostali z letiště Bergamo do centra Milána a z ubytování zase do centra, ale výjde to draho. Dá se nějak dopravovat přímo do centra Milána mentrem? kolik stojí metro zhruba? abychom propočítali ceny. Děkuji

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Lucie

   Dobrý den Lucko,

   jestli pojedete jen do Milána, tak si nepučujte auto, to je zbytečné. 😉

   Z Bergama jezdí za 5 EUR do centra k železniční stanici Centrale bus, nemusí se bookovat dopředu, stačí tam přijít, koupit lístek a odjet, odjíždí přímo od terminálu.

   Po Miláně se pak dá v klidu dopravovat metrem nebo pěšky, metro je o chlup levnější jak v Praze. 😉

   Jirka

 12. Petra

  Prosím o radu, koncem září letím do Bergama, dále pokračuji autobusem do Milána. Zatím nemám žádné ubytování. Vůbec totiž netuším, v které lokalitě hotel rezervovat. Jedu prvně, jen na 4 dny. Cesta trvá cca 60 min. ,ale bojím se rezervovat hotel, abych pak ještě nejezdila po Miláně příliš dlouho. Prosím o radu, nebo tip. Nejsme náročný, jen vyžaduji koupelnu na pokoji. Výlet jsem pořídila jako dárek, tak chci mít vše připravené. Pokud mi někdo poradí hotel, který nebude daleko pak od autobusu, tedy něco na trase, budu ráda.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Petra

   Dobrý den Petro,

   bydlel bych v těchto apartmánech, http://zalet.si/1PcVft po příjezdu na Centrale je to 20min procházka, nebo se to dá dojet Uberem či Metrem a pak pěšky, tady je cesta: http://zalet.si/t1QgBK

   Je to dobrej poměr cena/výkon, víc v centru roste mnohem víc cena za noc.

   Metrem od apartmánu pak dojedete v klidu do centra. 😉

   Je to ok?

   Jirka

 13. Lucie

  Zdravím, ve čtvrtek se chystáme z Ostravy na Sardinii do Cagliari s přestupem v Bergamu(vše s Ryanair). Přílet do Bergama máme 16:00, brána na odlet do Cagliari se zavírá 17:10. Po diskuzích, co jsem četla začínám mít strach, ať to stihneme. Mohla bych poprosit o nějakou navigaci, jak se co nejrychleji na letišti Bergamu pohybovat, kam po příletu jít, abychom vše stihli co nejdřív?

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Lucie

   Zdravím Lucie, tohle jsem jednou zkoušel Praha => Bergamo => Cagliari a stihl jsem to za 20 minut od letadla k druhému letadlu. Nicméně musel jsem si koupit priority vstup za pár € abych předběhl mega dlouhou frontu na security, okýnko pro přednostní kontrolu najdete přímo naproti.

   Z letadla pelášejte ven, vyběhněte z příletů, dejte se doleva a pelášejte ke zmiňované security, a pak už jen po šipkách k bráně. Ta hodina 10 min na přestup je hodně málo, ale stihnout se to dá.

   Jirka

 14. Václav Kunt

  Zdravím, je na letišti v Bergamu nějaká úschovna zavazadel? Aktuálně budeme mít 7 hodin volno před navazujícím spojem, tak bychom chtěli vyrazit do centra Bergama a netahat s sebou kabinová zavazadla. Jaký spoj jezdí do centra Bergama? Díky

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Václav Kunt

   Zdravím Vašku,

   jasně, je. :-) za 5 EUR za den v příletové hale, otevřeno od 8 ráno do půlnoci.

   Jirka

 15. Kristyna

  Dobrý den,
  dokázal byste odhadnout, kolik času zabere „vymotat“ se z letadla ven před letiště? Projevuje se vytíženost letiště i v tomto ohledu, nebo je to spíš rychlovka? :) Řeším kvůli navazujícímu spoji z Milána.

 16. Milan

  Dobrý den, stačí na přestup v Bergamu 1,5hod. když mám s sebou jen palubní zavazadlo? Prý je to tam teď jinak a při přestupu se dá nějak projít transitem…Díky moc :)

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Milan

   Dobrý den, Milane,

   za 1,5h se to dá stihnout, zkoušel jsem to v ranní špičce a stačilo nám 35 minut, ale nesmí mít ten první let zpoždění.

   Jirka

   • Dobrý den, dáíky za odpověď! :) Tak to asi zkusím risknout…ještě se zeptám, nemáte nějaký tip kam se v příletové hale vydat po příletu do bergama? Nerad bych vyšel ven mimo transit, protože se obávám, že bych to ještě s tou opětovnou kontrolou už stihnout nemusel…

    • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

     Milan

     Tranzit tam žádný není, takže po příletu vylézt ven a jít co nejrychleji doleva přes security, i když je tam fronta, jde mi to celkem rychle. 😉

     J.

 17. Honza

  Dobrý den, mohl by jste mi poradit, jak se nejlépe dostat z letiště do centra Milána.
  Děkuji Honza

 18. Lenka Schröpferová

  Dobrý den,
  máme v Bergamu přestup do na let do Tenerife. Na tento přestup máme jen 30 minut než zavřou Gate. Je vůbec možné to stihnout? Musíme projít přes bezpečností kontrolu, když nemáme checked baggage a online check in a už jsme letěli, tudíž jsme v bezpečností zóně?

 19. Radim

  Dobrý den, koupil jsem si s přáteli letenky na Sardini a při cestě na z5 budeme mít přestup v miláně -bergamo, máme celkem 7,5 hodiny (odbavím se online – stačí být na letišti hodinu před odletem?) chci se zeptat zda-li je to dostatek času na výlet do Milána? podívat se na náměstí udělat ze tři fotky dát si dobré esspreso a zpět na letiště. Díky

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Radim

   Dobrý den, Radime,

   být na letišti hodinu před odletem mi přijde dost málo, Bergamo je velmi vytížené letiště a na security bývají fronty, takže bych to viděl na min 1,5h před odletem.

   Spíše než Miláno bych to viděl na prohlídku Bergama, které je blíž a za 7,5h stíháte v pohodě si prohlédnout Citá Altá a dát si dobré italské esspreso. Mimochodem, subjektivně je Bergamo hezčí, než Miláno.

   Jirka