Paříž (CDG)

Pařížské hlavní letiště Charles de Gaulle, dříve známé pod pojmem Roissy. Z Prahy se sem dostanete s ČSA, Smartwings a obvykle nejlevněji s Easyjetem.

 Letiště: Paris Charles de Gaulle (CDG)

Vzdálené od centra: 30 km

Free wifi: ano, prvních 15 minut zdarma. Alternativně můžete při registraci zadat za zavináč stránku, kterou chcete prohlížet a máte neomezeně pětiminutových úseků zdarma. Příklad: litameradi@zaletsi.cz a můžete se podívat na na aktuality naší stránky. :-)


Doprava do centra: Nejrychlejší  spojení do centra je příměstskou dopravou RER B. Vlak jezdí každých 10 – 15 minut, Doba jízdy je 35 – 50 minut a záleží, jestli chytíte „courák“ nebo „rychlík“. Cena jízdenky je 9,10 €, pokud ovšem chcete strávit v Paříži pouze jeden den, využijte Carte Paris Visite, která stojí 22,20 €  a můžete neomezeně využívat v rámci Paříže jakékoliv MHD.

Nejlevnějším spojením do centra je bus č. 350, (jízdní řád zde) který jezdí z letiště na železniční nádraží Gare de l’Est. Jezdí každých 15 – 30 minut, doba jízdy je 60 minut. Cena jízdenky je 3x označený lístek. Pokud si koupíte balení s 10 lístky za 13,30 €, jízdenka vás vyjde na 3,99 €.

Alternativně můžete jet busem č. 351 na Paris Nation, 30 minutový interval, doba jízdy 80 minut, jízdní řád zde.

Alternativou je Roissybus, který stojí 10 € jedním směrem a jede k Opeře. Ve špičce jezdí v intervalu 15 minut, mimo špičku každých 30 minut.

Doprava mezi terminály: Jedete-li vlakem RER z centra a míříte na terminál 1 či 3, vystupte na zastávce Aéroport Charles-de-Gaulle 1. Ačkoliv je v názvu jednička, tato zastávka je blíže terminálu č. 3, na terminál č. 1 musíte dojít pěšky nebo použít bezplatné lehké letištní metro CDGVAL. Pokud pokračujete dále TGV, vystupte na zastávce Aéroport Charles-de-Gaulle 2.

Doprava mezi letišti Charles de Gaulle a Orly: Expresní bus Air France linky č. 3 odjíždí od terminálů 2 a 3, cesta trvá 80 minut, bus jezdí každých 30 minut a stojí 19 €.

Nejlevnějším řešením je opět linka č. 350 na železniční stanici Gare de l’Est, poté použijte metro do stanice Villejuif – Louis Aragon, kde přestupte na bus č. 285, které jede na letiště Orly. Pokud si koupíte plato deseti lístků za 12,70 €, jízdenka vás vyjde na 6,35 € (bus č. 350 3x lístek, metro 1x lístek a bus 1x lístek).

Levný hotel v centru:  Bervic Montmartre

Levný hotel u letiště: B&B Roissy Charles de Gaulle (včetně transferu z/na letiště zdarma)

Další levné hotely: Hotely Paříž, Hostely Paříž

Půjčení auta na letišti: Ano – levná autopůjčovnažádný komentář

 

Máte jakýkoliv dotaz? Nebojte se zeptat, rádi odpovíme.