Budapešť (BUD)

Po krachu národního dopravce Malevu obsazuje Ryanair a Wizzair uvolněné linky, na které nasazuje zaváděcí ceny. Právě proto bývají odsud velmi levné letenky.

 Letiště: Budapest Ferenc Liszt International Airport

Vzdálené od centra: 16 km

Free wifi: ano

Doprava do centra: Autobusem 200E na zastávku Kőbánya-Kispest a dále metrem M3 na Deák Ferenc tér. Automat na jízdenky bere pouze mince, příp. na příletech i na odletech lze v Relay koupit jízdenky kartou. Pokud půjdete protisměru jízdy cca 300m podél letiště, narazíte na automat, který bere karty, ovšem v červenci 2013 mimo provoz. Ideální je přestupní lístek, který musíte dvakrát označit, nejprve v autobusu 200E, potom na přestupní stanici do metra. Cestujete-li z vlakového nádraží Budapesti Keleti,  jízdenky lze zakoupit po sjetí eskalátory dole v metru na okýnku kartou.

Doprava do Budapešti: Ačkoliv Budapest může sloužit i jako cílová destinace, díky levným cenám letenek ji řada cestovatelů využívá jako odletové letiště. Na toto letiště se dostanete z Prahy nejlevněji autobusem Eurolines od 730 Kč tam i zpět, alternativně můžete využít vlak, kdy jízdenka koupená přes internet (Včasná Evropa – Maďarsko) alespoň 3 dny dopředu vyjde od 19 EUR jedním směrem, 38 EUR zpáteční.

Levný hotel v centru:  Boomerang Hostel (kvalitní ubytování v centru včetně snídaně)

Levný hotel u letiště: Hotel Chesscom (hotel 10 minut jízdy autobusem od letiště, 15 minut od centra, přímo na metru)

Další levné hotely: Hotely Budapest, Hostely Budapest

Půjčení auta na letišti: Ano – levná autopůjčovna


žádný komentář

 

Máte jakýkoliv dotaz? Nebojte se zeptat, rádi odpovíme.