Informace o aerolinkách

Rozcestník, kde si můžete vybrat aerolinku a dozvědět se o ní další detaily. Nyní zde máme základní aerolinky, které létají z Prahy a blízkých letišť, do budoucna zde přibydou i méně známé aerolinky.

Easyjet

Jet2

Norwegian

Ryanair

Smartwings

Transavia

Vueling

Wizzair

15 komentářů

 
 1. Josef Hlávko

  Dobrý den, mám zájem koupit výhodné letenky na Mauritius z Curychu z mezipřistáním v Jeddach 7 a 11 hodin. Má otázka zní, co vízum, je možné ubytování na nějakém blízkém hotelu???? Děkuji za info. Josef

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Josef Hlávko

   Dobrý den,

   tohle bývá problém, do Saúdské Arábie prakticky nejde zatím sehnat turistické vízum. Takže nezbývá, než pobýt na letišti nebo zvolit variantu s kratšími přestupy.

   Jirka

 2. Rostislav Raška

  Dobrý den, mám vážný úmysl si zakoupit dvě letenky na Mauritius z Mnichova v únoru.
  V termínu odletu 9.2.2018 se Saudi Arabian Airlines do Rijádu je uvedeno technické mezipřistání v Jeddah ( 2:30 hodin). Je doporučeno si ověřit nutnost viz. Proto činím tento dotaz, zda je nutné si vyřízovat víza do Saudské Arabie při takovém letu.
  Děkuji za informaci, Raška Rostislav

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Rostislav Raška

   Dobrý den, Rosťo,

   při tomto technickém mezipřistání není třeba disponovat saúdskoarabskými vízy..

   Hezký den
   Tonda

    • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

     Rostislav Raška

     Na všech letištích si můžete užívat klidu, jídla a pití v business lounge, z Mnichova poletíte A320, dále potom širokotrupým Boeingem 777 nebo 787 Dreamliner, který mají velmi pěkně vymazlený. V obou případech vás budou čekat sedadla, které se dají sklopit do vodorovné polohy a letušky vám z něj ustelou postel na dobrou noc. Jídelní servis (tříchodové menu) je excelentní, má však jednu nevýhodu – všechny lety jsou bez alkoholu.

  • Václav Havlín

   Rostislav Raška

   Dobrý den Rosťo,
   s odvoláním na Vaši diskuzi, kterou jsem zde našel, bych se chtěl zeptat, zda jste cestu na Mauricius se SAUDI Airlines podnikl? Pokud ano, proběhlo vše v pořádku? Plánuji obdobnou cestu na konec roku, stejný dopravce, odlet rovněž z Mnichova přes Rijád a Jeddah a rád bych načerpal nějaké aktuální informace, případně rady.
   Předem moc děkuji za odpověď, Václav Havlín

   • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

    Václav Havlín

    Nejsem sice Rosta, ale se Saudi jsem letěl nedávno na Mauricius. :)

    Všechno bylo super, Saudi překvapili příjemným občerstvením (velmi dobré).

    Jen pozor, v Saúdské Arábii může být max 1 stop (ani technický stop není povolený), jinak jsou potřeba víza, která jsou velmi problematická.

    Jirka

 3. Karolína

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti s Oman Air. Našla jsem přes ně letenky v lednu do Thajska za 11 tis. Vyplatí se jejich koupě? Mockrát děkuju za odpověď.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Karolína

   Dobrý den, Oman Air nabízí velmi slušnou možnost z Mnichova, je to čtyřhvězdová aerolinka, určitě bych do toho šel, koupě se vyplatí.

   Jirka