Easyjet

Easyjet

Po Ryanairu jde o druhou největší low-cost aerolinku v Evropě. V roce 2002 začal létat z Prahy především na letiště v západní Evropě. U Easyjetu spíše platí „čím dříve, tím levněji“, ceny s blížícím se datem odletu rostou. Jeho hlavní výhodou oproti konkurenci (Ryanair a Wizzair) je neomezená hmotnost kabinového zavazadla (při dodržení rozměrů 56x45x25 cm).

Z Prahy létá do:

–           Amsterdam (AMS)

–           Basilej (BSL)

–          Bristol (BRS)

–          Edinburg (EDI)

–          Londýn Gatwick (LGW)

–          Londýn Stansted (STN)

–          Manchester (MAN)

–          Milán Malpensa (MXP)

–          Paříž, Charles de Gaulle (CDG)

–          Řím, Fiumicino (FCO)

Blízká letiště u českých hranic – Berlín (SXF) – Easyjet base (lety téměř všude do jižní a západní Evropy)

 • Vídeň (VIE), Wroclaw (WRO), Drážďany (DRS), Krakow (KRK), Budapešť (BUD), Mnichov (MUC)

Stránka dopravce: www.easyjet.com

On-line check-in: http://www.easyjet.com/EN/Flying/index

Kód aerolinky: EZY/U2

Kontaktní formulář: http://support.easyjet.com/faq/en/request.do

Telefonní kontakt: +44 843 104 5454, anglicky, denně 08:00 – 20:00, běžný tarif do UK, + 5 pencí za minutu

Používaný druh letadel: Airbus A320-200

Kabinové zavazadlo: 56x45x25 cm, neomezená hmotnost, podmínkou je umístění zavazadla do odkládací skříňky nad sedadlem bez cizí pomoci. Pro rozměry 50 x 40 x 20 cm, garance povolení s sebou do letadla, nad tyto rozěmry může být zavazadlo odbaveno v gatu (zdarma).

Zavazadlo k odbavení: maximální součet rozměrů je 275 cm (výška, šířka, hloubka), kromě sportovního náčiní a lékařských zařízení, standardně 20 kg, cena 270 – 590 Kč/let (ceny všude uvádíme v CZK) v závislosti na destinaci a délce letu při on-line rezervaci.

Platba letenek: Letenky je možné uhradit pouze debetními nebo kreditními platebními kartami. Úhrada debetní kartou je zdarma, při platbě kreditní kartou si Easyjet účtuje k ceně letenky 2,5 %.

Administrativní poplatek: Easyjet účtuje na každou rezervaci administrativní poplatek ve výši 400 Kč. Pokud poletí 2 lidi, poplatek na jednoho pasažéra je 200 Kč, pokud poletí 4 lidi na stejné rezervaci, poplatek je na osobu pouze 100 Kč.

Easyjet promo kód: Na rok 2015 zatím uveřejněn žádný reklamní kód či promo kód není.

 

49 komentářů

 
 1. Ivan Matta

  Já a manželka letíme s dětmi (7 a 11 let) na Gatwick, ale zpět už potřebujeme letět bez nich, protože oni tam budou zůstávat, tzn. my potřebujeme zpáteční, ale děti jen jednosměrnou. Jak to nejlépe vyřešit? Když jsem zkoušel koupit letenky zvlášť pro nás a zvlášť pro děti, tak mi to napsalo, že děti do 14 let nebudou puštěny do letadla bez doprovodu – znamená to, že nelze koupit letenku pouze pro děti, ale vždy tam s nimi musí být dospělí?
  Děkuji

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Ivan Matta

   Jednoduché řešení, kupte pro děti dospělácké letenky a je to. :-) Doprovod mít budou, jen nebudou na stejné rezervaci.

   Jirka

    • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

     Ivan Matta

     Nebo si kupte jednosměrné letenky cestou tam s nimi, a jednosměrné letenky sami cestou zpět. Potom je to dražší o ten jejich manipulační poplatek.

     • To je ale taky kostrbaté.
      Opravdu by nešlo koupit zvlášť jednocestné pro děti a zvlášť zpáteční pro nás? On to ten systém umožňuje, akorát to tam upozorňuje, že dítě do 14 let nebude vpuštěno bez doprovodu. Oni ale de facto doprovod mít budou , protože my s nimi poletíme jedním letadlem. Není však z té jejich podmínky jasné, zda doprovod = dospělý na společné letence. Teoreticky si přece můžeme koupit letenku každý zvlášť, a přesto letět jako rodina. Co myslíte?

     • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

      Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

      Otevřel jsem si rezervační systém easyjetu, už na to koukám, kupte normálně letenky pro děti zvlášť, jejich podmínky umožňují cestovat s doprovodem, který je na separátní rezervaci, je to napsané hned na té první černé obrazovce po vyhledání letenky pro dítě. :-)

      Jirka