EasyJet

Easyjet

Po Ryanairu jde o druhou největší low-cost aerolinku v Evropě podle počtu přepravených pasažérů. V roce 2002 začal létat z Prahy především na letiště v západní Evropě. U EasyJetu spíše platí „čím dříve, tím levněji“, ceny s blížícím se datem odletu rostou. Jeho hlavní výhodou oproti konkurenci (Ryanair a Wizzair) je neomezená hmotnost kabinového zavazadla (při dodržení rozměrů 56 x 45 x 25 cm).

Z Prahy létá do:

 • Amsterdam (AMS)
 • Basilej (BSL)
 • Benátky, Marco Polo (VCE)
 • Bristol (BRS)
 • Edinburg (EDI)
 • Londýn Gatwick (LGW)
 • Londýn Southend (SEN)
 • Londýn Stansted (STN)
 • Manchester (MAN)
 • Milán, Malpensa (MXP)
 • Neapol (NAP)

Blízká letiště u českých hranic – Berlín Schönefeld (SXF) a Berlín Tegel (TXL) – Easyjet base (lety téměř všude do jižní a západní Evropy)

 • Vídeň (VIE), Wroclaw (WRO), Drážďany (DRS), Krakow (KRK), Budapešť (BUD), Mnichov (MUC)

Stránka dopravce: www.easyjet.com

On-line check-in: Na hlavní stránce zvolíte v pravém horním rohu tlačítko „Odbavení“ (v anglické mutaci „Check-in“).

Kód aerolinky: EZY/U2

Kontaktní formulář: Chat v anglickém jazyce

Telefonní kontakt: +44330 3655454 (žádná speciální sazba; dle vašeho tarifu volání na zahraniční čísla)

Používaný druh letadel:  Airbus A319-100, Airbus A320-200 a Airbus A320neo

Kabinové zavazadlo: 56 x 45 x 25 cm, neomezená hmotnost, podmínkou je umístění zavazadla do odkládací skříňky nad sedadlem bez cizí pomoci. Pokud bude let vytížen, může být vaše zavazadlo zadarmo posláno do podpalubí (zdarma, u gatu).

Zavazadlo k odbavení: maximální součet rozměrů musí být míň než 275 cm (výška, šířka, hloubka), kromě sportovního náčiní a lékařských zařízení.

Do 15 kg, cena 260 – 861 Kč/let

Do 23 kg, cena 400 – 980 Kč/let

Ceny se pohybují v těchto rozmezích v závislosti na destinaci a délce letu při on-line rezervaci.

Platba letenek: Letenky je možné uhradit pouze debetními nebo kreditními platebními kartami. EasyJet neúčtuje za platbu debetní ani kreditní kartou žádné poplatky.

Administrativní poplatek: EasyJet účtuje na každou rezervaci administrativní poplatek ve výši 15£ (což je zhruba 430 Kč). Pokud poletí 2 lidi, poplatek na jednoho pasažéra je 215 Kč, pokud poletí 4 lidi na stejné rezervaci, poplatek je na osobu pouze 108 Kč atd.

98 komentářů

 
 1. Igor Kopetschke

  Dobrý den
  máme zakoupen let do Edinburghu a zpět pro 2 osoby – lety EZY6962 (21.10.) a EZY6961 (26.10.). Máme vyplněny všechny potřebné údaje a i checkin. Nastal ale problém, kolegyně má u svých osobních údajů ID (svou občanku), ale dnes jí ukradli doklady a musí letět na pas. Bohužel ve správě rezervace už nevidím možnost změny dokladů, pouze přidání odbavených položek (to nechceme) a změnu/opravu jména pasažéra (toto je zpoplatněné a nepotřebujeme to a tím pádem mne to ani nepustí beze změny dále abych se asi dostal ke správě cestovních dokladů).¨
  Odlet máme za týden, můžete poradit co s tím ?
  Děkuji

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Igor Kopetschke

   Dobrý den,

   není potřeba nic řešit, stačí přijít na letiště a odletět na pas. 😉 Důležité je mít správně jméno a příjmení.

   Jirka

 2. Kateřina Holoubková

  Dobrý den,

  koupila jsem si letenku přes easyjet přes internet. Přišlo mi potvrzení, ale přišla mi upomínka, že musím ještě udělat online odbavení a každé sedadlo je zpoplatněno. Lze se odbavit až na letišti zdarma?? Nebo musím udělat toto zpoplatněné online odbavení. Budu mít pouze příruční zavazadlo.

  Děkuji za odpověd.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Kateřina Holoubková

   Dobrý den,

   u Easyjetu se lze odbavit i na letišti zdarma, jinak doporučuji se odbavit předem přes jejich stránky, nebudete muset pak stát frontu na odbavení na letišti.

   Jirka

 3. Aleš

  Dobrý den,

  rád bych se zeptal, jak je to s nabíječkami k telefonu a notebooku v kabinovém zavazadle (EasyJet). Jsou povolené?

  Děkuji za odpověď…

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Aleš

   Dobrý den Aleši,

   do letadla si je můžete vzít, není nic co by je zakazovalo. :)

   Jirka

 4. Nicola

  Dobrý den,

  sestřenice omylem napsala diakritiku do příjmení a po vytisknutí nám to přidalo jedno písmeno v příjmení navíc. Jedeme do Londýna a na easy jet se nedá dovolat, nikdo nezvedá už 3 den.Myslíte , že to bude problém ? Děkuji za odpověď

 5. Jaroslav Hora

  Dobrý den.
  Na rezervaci ani na platbu 4 letenek na let EZY 2585 (7.10.2018.) nepřišlo žádné
  vyjádření o platnosti rezervace. Prosím poraďte co s tím. Děkuji.

 6. Aleš

  Dobrý den,

  provedl jsem přes EJ odbavení a rezervaci více letenek. Vše proběhlo v pořádku. Teď mi poslali email, že budeme mít asi jiné letadlo a že mám proces rezervace provést znovu.
  Po přihlášení na EJ jsem dohledal let, osoby a u odbavení mi to napsalo, že je vše odbavené, aniž bych něco znovu udělal. Při tisku nových letenek jsem zjistil, že jsou stejné pro všechny osoby – beze změny.
  Je to v pořádku nebo mám pro to udělat více?

  Děkuji za informaci…

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Aleš

   Dobrý den,

   to je v pohodě, jestli tam nejsou žádné změny, neřešil bych, pravděpodobně to éro bude mít podobnou konfiguraci sedaček jako to předchozí. 😉

   Hezký den

   Jirka

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Barnabas

   Dobrý den,

   bohužel, Easyjet nepovoluje psy ani v kleci, ani na palubu. Výjimkou jsou pouze asistenční psi.

 7. Rút Buršíková

  Dobry den, prosim o radu.Koupila jsem u easyjet zpatecni letenku pro 2 osoby do Edinburgu.Pritel ale poleti tam v jiny termin, kdyz se nedostavi k odbaveni, zrusi mu zpatecni let?Moc dekuji!

 8. Jana

  Dobrý den, mohu si vzít do příručního zavadla instantní kávu v originálním skleněným balení 200g? Poletim z manchesteru do Prahy , s easyjetem. Dekuju za odpověď.

 9. Vilém

  Dobrý den,
  udělal jsme u easyjetu checkin online, cílová destinace je Edinburg. U jedné letenky jsme zapomněl překliknout na číslo pasu. Nechal jsem v předvolbě ID – občanku, ale vyplnil číslo pasu. Bude s tím na letišti problém, že je tam číslo pasu, ale zvolena byla občanka (ID). Díky moc za odpověď

 10. Simona

  Dobrý den, zakoupila jsem si letenky (easyjet) s tím, že poletím jen s příručním zavazadlem. Palubní lístky už mám vytisklé. Ale zjistila jsem,že bych potřebovala s sebou víc věcí. Je možné si dokoupit zavazadlo k odbavení? Děkuji.

 11. Jakub Svoboda

  Dobrý den,
  o prázdniny letime s easyjetem do Amsterdamu a máme v ceně pouze příruční zavazadlo. Je možné si s sebou vzít skateboard, nebo to budeme mít za poplatek?

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Jakub Svoboda

   Dobrý den, Kubo,

   se skatem je to dost ošidné, často nezáleží pouze na aerolince, ale také na benevolenci zaměstnanců letiště. Standardně by šlo hodit trucky do odbaveného a desku připnout na bágl. Jelikož trucky jsou aerolinkami považované za nebezpečný tupý předmět, tak Tě s nimi na palubu nepustí. Pokud pojedete v bandě, tak bych si přikoupil odbavené zavazadlo a do boardbagu naložil všechny prkna. Doplatek za další zavazadlo přímo na letišti je totiž vyšší než online…

   Tonda

 12. Lucie

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to u EJ s přepravou zavazadel pro infanta. Chceme s sebou vzít kočárek a autosedačku. Je to tak ok nebo bude muset jedno z toho být odbaveno /zaplaceno jako kus zavazadla navic? Funguje služba delivery at gate/aircraft?
  Děkuji, Lucie

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Lucie

   Dobrý den Lucie,

   kočárek i autosedačka je u Easyjetu zdarma, odevzdáte ji u brány/letadla a pak vám je zase zdarma vyloží.

   Jirka

 13. Petra Menzelová

  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, v úterý poletím směr Praha-Berlín, poté Berlín-Faro. Zaměstnavatel mi zarezervoval zavazadla 2×15 kg.. Nechci ovšem brát 2 zavazadla a preferovala bych 1 zavazadlo do 30 kg. Myslíte, že je možné mít pouze 1 zavazadlo?
  Předem moc děkuji za odpověď.
  PM

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Petra Menzelová

   Dobrý den,

   museli bychom přesně vědět letenku, ale podle všeho to vypadá na Easyjet. V tomhle případě to není možné a musíte opravdu dodržet hmotnost 15 kg na zavazadlo.

   Jirka

 14. Veronika Jandová

  Dobrý den,
  bohužel, musím zrušit rezervaci letu č. ETFNR2M.
  Předem děkuji za informaci, jak postupovat.
  Hezký den.
  Veronika Jandová

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Veronika Jandová

   Dobrý den,

   to je mi líto, Easyjet nevrací prakticky nic.

   Zavolal bych do Easyjetu a požádal bych o storno letenky, je ale možné, že hovor bude stát víc, než to, kolik se z té letenky vrátí.

   Jirka

 15. Lenka Hulíková

  Dobrý den,
  chtěla jsem se informovat ohledně cestování dítěte do dvou let bez nároku na sedadlo….je zdarma, nebo také platí letenku, jako kdyby sedelo na sedadle?dekuji.Jedná se o let do Bristolu.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Lenka Hulíková

   Dobrý den,
   dítě do dvou let bez nároku na sedačku platí vždy 650 Kč/os/směr, čili ke zpáteční letence vyjde na 1300 Kč navíc.

   Jirka

 16. Jakub

  Dobry den, letim s EJ poprve a kdyz jsem na netu hledal jak probiha online check-in, tak jsem narazil na to, ze je treba pri online check-inu zadavat cislo pasu atp. Nicméne kdyz jsem vcera v aplikaci provadel check in, chtelo to po me vlastne jen jmen tel cislo a mail…ted jsem z toho trochu nesvuj jestli je teda vse ok nebo je treba jeste nekde cislo pasu doplnit?

 17. Zuzka

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat jestli se nějak moc řeší při odbavení číslo dokladu. Letenku jsem nekupovala já a člověk co to zařizoval si není jistej jestli správně zadal číslo pasu. Pokud je číslo pasu zadané špatně (třeba s překlepem) bude s tím problém?
  Hledala jsem na ofiko stránkách easyjetu kde by to šlo zkontrolovat (třeba wizzair tam tu možnost ma), ale u easyjet jsem nepochodila. Díky

 18. Michal

  Ahoj, resim jednu zapeklitou věc a věřím, že vy budete mít odpověď. Vybral jsem na líbánky destinaci Benátky s EasyJetem. Letime 14 dni po svatbe a samozrejme jsem zadal do jmena cestujici me nastavaci uz nove jmeno, takze pripadna dodatecna zmena jmena by byla drazsi nez letenky. Resim to zda na letisti uz u nas nebo v Italii prijmou jako doklad prestrihlou obcanku s tim papirkem o zmene? Oficialni dokumenty mi nestihnou pro ni vyridit.

  Dekuju moc za odpoved.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Michal

   Ahoj Michale,

   zavolal bych do Easyjetu a zkusil se s nimi domluvit, bude určitě potřeba oddávací list a ta původní občanka.

   Samozřejmě nejlepší by byl nový pas nebo nová občanka.

   Jirka

   • AHoj Jirko,

    dle informací na matrice zde v ČR mi bylo řečeno že OP s tím papirkem o zmene udaju plati jako oficialni doklad ale ze si nejsou jisti jak na to budou koukat v Italii. V cesku pri odletu, kdyz na check-inu bude čech tak by se to pry nimi uznal dalo.

    Do Easyjetu muzu zavolat ale nasel jsem jen kontakt do velke britanie a to nevim jak tento ,,cesky,, problem s nimi budu resit, ci tam jsou i česi na infolince?

    Děkuju moc.

    • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

     Michal

     Ten český problém pochopí, mluví anglicky a obvykle se dovoláš někam do Jihoafrické republiky. :-))

     Taky si myslim, že tu ustřiženou občanku s dodatečným papírkem pochopí, asi bych to i riskl.

     Jirka

     • AHoj Jirko,

      asi to risknu, vemu i oddaci list a vsechno a snad to projde :) Necetel jsi nekde jeste o tom nejakou diskuzi? Nemuzu nic najit. Kdyz si udelas check-in online tak vlastne az u boarding ukazujes doklady ze?

      Diky moc.

    • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

     Michal

     Vždycky to je tak, že novomanželka buď letí na starý pas/občanku se starým příjmením a nebo už na nový. :-)

     Ale ta varianta na nové jméno se starym pasem, to jsme snad ještě nikdy neřešili. :-)

     Já si myslím že to projde, po on-line check-inu se to bude řešit akorát 2x na letišti při kontrole.

     Jirka

     • Diky Jirko,

      Myslis 2x; poprvé při kontrole letuskama pri boardingu na letu tam a pak po druhe na letu zpatky taky pri boardingu ze?

      Pri online check-inu mam tedy zadat inicialy stare obcanky (pasu) – novy nebudeme mit, takze asi nic jinyho nezbyde.
      Diky.

    • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

     Michal

     Při on-line check-inu tam zadej staré údaje, ono to stejně nikdo nekontroluje, takže je to fakt jedno. :-) Důležitá bude kontrola před security v Praze a pak v Itálii, pak to už bude v pohodě, na palubě to checkovat nikdo nebude. Dávám tomu tak 90 %, že to projde.
     Jirka

 19. Ivan Matta

  Já a manželka letíme s dětmi (7 a 11 let) na Gatwick, ale zpět už potřebujeme letět bez nich, protože oni tam budou zůstávat, tzn. my potřebujeme zpáteční, ale děti jen jednosměrnou. Jak to nejlépe vyřešit? Když jsem zkoušel koupit letenky zvlášť pro nás a zvlášť pro děti, tak mi to napsalo, že děti do 14 let nebudou puštěny do letadla bez doprovodu – znamená to, že nelze koupit letenku pouze pro děti, ale vždy tam s nimi musí být dospělí?
  Děkuji

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Ivan Matta

   Jednoduché řešení, kupte pro děti dospělácké letenky a je to. :-) Doprovod mít budou, jen nebudou na stejné rezervaci.

   Jirka

    • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

     Ivan Matta

     Nebo si kupte jednosměrné letenky cestou tam s nimi, a jednosměrné letenky sami cestou zpět. Potom je to dražší o ten jejich manipulační poplatek.

     • To je ale taky kostrbaté.
      Opravdu by nešlo koupit zvlášť jednocestné pro děti a zvlášť zpáteční pro nás? On to ten systém umožňuje, akorát to tam upozorňuje, že dítě do 14 let nebude vpuštěno bez doprovodu. Oni ale de facto doprovod mít budou , protože my s nimi poletíme jedním letadlem. Není však z té jejich podmínky jasné, zda doprovod = dospělý na společné letence. Teoreticky si přece můžeme koupit letenku každý zvlášť, a přesto letět jako rodina. Co myslíte?

     • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

      Jirka Spolek - www.zaletsi.cz

      Otevřel jsem si rezervační systém easyjetu, už na to koukám, kupte normálně letenky pro děti zvlášť, jejich podmínky umožňují cestovat s doprovodem, který je na separátní rezervaci, je to napsané hned na té první černé obrazovce po vyhledání letenky pro dítě. :-)

      Jirka